Aktualności


Data: 26.10.2016 08:32

Beneficjent Mostu Krzemowego, krakowska firma Perfect Web ze swoim produktem Perfect Dashboard, otrzymał zastrzyk finansowy od inwestora z Doliny Krzemowej. Firma nie może zdradzić wysokości dofinansowania, ale wiadomo, że chodzi o dużą kwotę.

Perfect Dashboard to usługa ułatwiająca administratorom stron internetowych zarządzanie wieloma stronami opartymi o WordPress, Joomla i inne popularne systemy zarządzania treścią. Otrzymane fundusze pozwolą firmie dalej doskonalić swój produkt i poszerzyć zakres usług.

więcej

Data: 08.08.2016 08:38

Minęło już 10 miesięcy od zakończenia Programu Akceleracyjnego wieńczącego projekt Polski Most Krzemowy (2013-2015), który pozwolił polskim firmom technologicznym na rozwinięcie skrzydeł w Dolinie Krzemowej. Poprosiliśmy uczestników o wypełnienie ankiet dotyczących odnotowanych przez poszczególne firmy rezultatów projektu. Ich wyniki zainspirowały nas do przygotowania podsumowania dotyczącego wymiernych korzyści dla beneficjentów projektu.

więcej

Data: 30.03.2016 09:37

Launch Festival w San Francisco to największa na świecie konferencja dla start-upów. W trakcie 3-dniowej edycji LF w marcu b.r. zaprezentowali się beneficjenci Polskiego Mostu Krzemowego, którzy po zakończeniu projektu kontynuują intensywne działania na rynku amerykańskim.

Podobnie jak w ubiegłych latach, biuro akceleracyjne WPHI w Waszyngtonie sfinansowało stanowisko prezentacyjne (demo table), przy którym wystawiali się  beneficjenci Mostu: Espeo, Revealo (Sentinode), Codesushi, Leisurize, oraz inne polskie firmy: Inteliclinic, Redexperts Kinetise, Scalac, Arkley Seed Fund, Summer Agency.

więcej

Data: 07.03.2016 11:56

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju przygotowują się do realizacji projektu stanowiącego poszerzoną kontynuację Mostu Krzemowego, tj. Polskich Mostów Technologicznych. Nowe Mosty realizowane będą w ramach programu PO IR w latach 2016-2020. Planujemy przeprowadzenie 2 naborów uczestników projektu w ciągu każdego roku.

więcej

Data: 15.01.2016 14:24

Podsumowaliśmy odpowiedzi na ankiety monitorujące rezultaty osiągnięte przez uczestników programu akceleracyjnego w Dolinie Krzemowej. Mamy przyjemność stwierdzić, że Beneficjenci programu podpisali już 24 umowy z partnerami/klientami poznanymi podczas pobytu w Dolinie Krzemowej, a wiele innych jest w trakcie negocjacji.

więcej

Data: 30.12.2015 12:15

To, co potrafią wielogłowicowe drukarki 3D Zmorph, prezentowane na TechCranch w San Francisco, ilustruje film: 

Zwyczajny (?) zegar z drukarki 3D Zmorph   

Wielkie brawa dla uczestnika Polskiego Mostu Krzemowego.

 

Data: 30.12.2015 11:32

Z ogromną satysfakcją oddajemy w Państwa ręce unikalny poradnik dla firm MŚP, które planują spróbować swoich sił w Dolinie Krzemowej uznawanej za innowacyjne centrum świata zachodniego.

więcej

Data: 30.12.2015 10:54

Koniec roku to czas podsumowań, co dotyczy także projektu pilotażowego Polski Most Krzemowy realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie. Wynikiem podsumowania jest m.in. raport z ewaluacji ex-post projektu Polski Most Krzemowy.

więcej

Data: 17.11.2015 14:35

Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku uruchomił telefoniczne konsultacje z amerykańskim prawnikiem Ewą Bindek dla polskich firm zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku USA.

Konsultacje odbywają się w pierwszą środę każdego miesiąca, w godzinach 9-11 czasu nowojorskiego, pod numerem +1 (212) 370 53 00.

więcej

Data: 17.11.2015 14:22

Firmy ITMAGIMATION i Cloud Technologies znalazły się na sporządzanej corocznie przez Deloitte liście Technology Fast 50 Central Europe, która wyróżnia firmy technologiczne o najbardziej innowacyjnym podejściu do biznesu i największym potencjale wzrostu. Cloud Technologies zajęła przy tym 6 miejsce w kategorii Rising Star...

Gratulujemy!

więcej

Podkategorie