Beneficjenci projektuhttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/Sun, 28 May 2017 18:51:59 +0000Joomla! - Open Source Content Managementpl-plAPEIRON CATALYSTS sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/139-apeiron-catalysts-sp-z-o-o-5http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/139-apeiron-catalysts-sp-z-o-o-5Joanna Drygajło, specjalista ds. sprzedaży:

 

 O firmie

Apeiron Catalysts jest firmą zlokalizowaną we Wrocławskim Parku Technologicznym. Główna działalność firmy skupia się na rozwoju i zastosowaniu przełomowej technologii - metatezy olefin. Nasza technologia zrewolucjonizowała sposób w jaki obecnie chemicy syntezują organiczne cząsteczki. Metateza olefin daje jej użytkownikom takie przewagi konkurencyjne jak: obniżenie kosztów produkcji i zużycia energii, usprawnienie oraz umożliwienie bardziej zrównoważonego i ekologicznego prowadzenia procesów produkcyjnych w branżach: farmaceutycznej, polimerów, chemicznej czy zaawansowanych materiałów.O produkcie
Apeiron oferuje katalizatory do reakcji metatezy olefin. Firma produkuje katalizator, który jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych wśród produktów obecnie dostępnych na rynku - katalizator nitro-Grela. W naszym laboratorium opracowaliśmy technologię, która umożliwia przeprowadzenie reakcji metatezy w przepływie w sposób ciągły. Firma posiada zgłoszenie patentowe na reaktor PFR-V (plug flowreactor - vacuum). Reakcje prowadzone w sposób ciągły mają wiele zalet w porównaniu z procesami wsadowymi. Warto wspomnieć m.in. o oszczędności energii, często większej selektywności i wydajności, większym bezpieczeństwie, braku potrzeby skalowania procesu i pracy z dużą ilością rozpuszczalników.

O produkcie
Apeiron oferuje katalizatory do reakcji metatezy olefin. Firma produkuje katalizator, który jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych wśród produktów obecnie dostępnych na rynku - katalizator nitro-Grela. W naszym laboratorium opracowaliśmy technologię, która umożliwia przeprowadzenie reakcji metatezy w przepływie w sposób ciągły. Firma posiada zgłoszenie patentowe na reaktor PFR-V (plug flowreactor - vacuum). Reakcje prowadzone w sposób ciągły mają wiele zalet w porównaniu z procesami wsadowymi. Warto wspomnieć m.in. o oszczędności energii, często większej selektywności i wydajności, większym bezpieczeństwie, braku potrzeby skalowania procesu i pracy z dużą ilością rozpuszczalników.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym
Polski Most Krzemowy jest bardzo interesującym programem z punktu widzenia potrzeb naszej firmy. Dotychczas, podczas tygodniowego intensywnego szkolenia mogliśmy dowiedzieć się więcej o specyfice Doliny Krzemowej, która zdecydowanie wyróżnia się nawet na tle innych rejonów Stanów Zjednoczonych. Ufamy, iż praktyczna wiedza i ćwiczenia przeprowadzone podczas zajęć będą bardzo pomocne na dalszych etapach rozwoju naszej firmy.

Po programie akceleracyjnym

Projekt Polski Most Krzemowy oceniamy bardzo wysoko. Dzięki uczestnictwu w programie akceleracyjnym i odnalezieniu odpowiedniego mentora mogliśmy w niedługim czasie zweryfikować potencjał swojej technologii. Dokonaliśmy zmian i ulepszeń w strategii marketingowej i sprzedażowej przy współpracy z ekspertem z branży. Nasze skupienie się na fazie klinicznej produktu (testowanie) ograniczało zaangażowanie w rozwój i promocję technologii, do których teraz powróciliśmy.  Program pozwolił na otwarcie się na nowe możliwości i nowe podejście w budowaniu długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami. Trudnym zadaniem była jednak zmiana mylnego wyobrażenia kontrahentów o braku zaawansowanych technologii z branży chemicznej w Europie wschodniej.
Zrozumieliśmy istotę i wagę znaczenia budowania sieci powiązań (networking) z innymi firmami z branży. Bardzo ważnym elementem zaistnienia na rynku USA będzie budowanie marki poprzez regularne uczestnictwo wydarzeniach branżowych oraz pojawienie się w biznesowych mediach społecznościowych typu LinkedIn.  

 

]]>
Beneficjenci projektuFri, 07 Aug 2015 08:29:52 +0000
ARBUZZ Artur Studzińskihttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/115-arbuzz-artur-studzinskihttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/115-arbuzz-artur-studzinskiArtur Studziński, właściciel:

 

O firmie 

Kolektyw kreatywny ARBUZZ skupia świeże i soczyste umysły. Projektujemy i wdrażamy nowatorskie technologie do generowania i przetwarzania obrazu. Dzięki własnym rozwiązaniom możemy personalizować technologie pod konkretne potrzeby. Proponujemy oryginalne projekty powstające przy udziale programistów, web designerów, kreatorów 3D, techników obrazu, muzyków i scenografów. Wszystkie realizacje wspieramy działaniami z zakresu szeroko rozumianego marketingu, PR i reklamy. Proponujemy także organizację zaplecza technicznego i kompleksową obsługę wydarzeń.

 O produkcie 

ARBUZZ tworzy aplikację, który umożliwi konsumentom wirtualne przymierzanie ubrań na ekranie swojego telewizora i ich zakup online. Chcemy ułatwić i uatrakcyjnić zakupy odzieży. W tradycyjnych sklepach pochłaniają one wiele czasu i energii, z kolei przy kupowaniu ubrań on-line użytkownik musi zazwyczaj przejrzeć wiele serwisów sklepowych, produkty bywają źle wyeksponowane i, co najważniejsze, konsument nie ma możliwości przymierzenia stroju. Aby móc ocenić zakup, musi poczekać na jego dostawę, a w razie uwag odsyła go z powrotem, kosztem czasu i dodatkowych pieniędzy. Aż 25% ubrań zakupionych online jest zwracanych i jest to jeden z większych kosztów, jakie ponoszą marki. Wierzymy, że nasza aplikacja będzie w stanie poprawić i tę sytuację. Aplikacja pozwala nałożyć model 3D ubrania na wyświetlany na ekranie telewizora obraz HD użytkownika. Ponieważ do swojego działania wykorzystuje ona kamery głębi (np. Kinect), użytkownik może się swobodnie poruszać w trakcie korzystania z niej. Aplikacja jest również w stanie automatycznie dostosować rozmiar do przymierzanego ubrania.

Virtual Fitting Room from ARBUZZ on Vimeo.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Projekt oceniam bardzo pozytywnie. W trakcie szkoleń otrzymałem wiele praktycznych rad, które wykorzystuję w mojej codziennej działalności biznesowej. Bardzo pozytywnie oceniam też osoby prowadzące projekt z ramienia PARP. Chciałbym częściej spotykać osoby nastawione tak bardzo pro-przedsiębiorca w administracji państwowej.

Po programie akceleracyjnym
Oceniam, że udział w programie miał bardzo pozytywny wpływ na rozwój firmy. Dzięki rozmowom z ekspertami dokonaliśmy pogłębionej analizy rynkowej i analizy modelu biznesowego dla komercjalizacji aplikacji wirtualnej przymierzalni. Eksperci pomogli nam w przygotowaniu strategii wejścia na rynek i wyborze najlepszego modelu biznesowego. Udało nam się rozpocząć rozmowy potencjalnymi inwestorami i dużymi partnerami biznesowymi, które są kontynuowane po powrocie do Polski. Celem, jaki sobie założyłem składając wniosek o uczestnictwo w projekcie, było pozyskanie inwestora, co pozwoli przyspieszyć prace nad rozwojem wirtualnej przymierzalni. Z pewnością osiągnięcie tego celu po wizycie w Dolinie Krzemowej jest bliższe, chociażby, dlatego, że po prezentacjach i rozmowach z inwestorami większość z nich zadeklarowała chęć prowadzenia dalszych rozmów.

 

]]>
Beneficjenci projektuFri, 10 Jul 2015 11:43:32 +0000
AXENCE sp. z o.o., sp. kom.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/116-axence-sp-z-o-o-sp-komhttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/116-axence-sp-z-o-o-sp-komGrzegorz Oleksy, prezes

Paweł Mydło, specjalista ds. marketingu:

 

O firmie 

Firma Axence jest producentem oprogramowania do kompleksowego zarządzania sieciami komputerowymi.Rozwiązania Axence przeznaczone są dla firm oraz instytucji niezależnie od profilu ich działalności; posiadających sieci składające się zarówno z kilku, jak i z kilku tysięcy urządzeń. Nasze oprogramowanie odpowiada nie tylko na potrzeby administratorów sieci i specjalistów odpowiedzialnych za infrastrukturę i bezpieczeństwo IT, ale również kadry zarządzającej.Odnotowaliśmy już ponad 500 000 instalacji naszego oprogramowania na całym świecie i liczba ta stale się powiększa. Sprzedaż naszego oprogramowania prowadzimy zarówno sami, jak i przez sieć naszych Partnerów.

 O produkcie 

Flagowy produkt firmy Axence, oprogramowanie nVision, odpowiada na kluczowe potrzeby administratorów i oficerów bezpieczeństwa IT w zakresie monitorowania sieci oraz użytkowników, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, zdalnej pomocy technicznej, a także ochrony danych przed wyciekiem. Zarządom pozwala zaś optymalizować koszty obsługi infrastruktury informatycznej niezależnie od jej wielkości. Wysoką jakość rozwiązań Axence doceniają zarówno liderzy rynku, m.in. IBM, Miele czy Nestle, jak i międzynarodowe organizacje oraz media branżowe.

 

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Polski Most Krzemowy przede wszystkim pomógł nam w nawiązaniu wielu ciekawych kontaktów wśród polskich firm. Dodatkowo spotkania i szkolenia dały nam możliwość  lepszego poznania rynku i oczekiwań potencjalnych klientów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Po programie akceleracyjnym

Rezultatem działań podjętych dzięki udziałowi w Polskim Moście Krzemowym była ogólna zmiana koncepcji i podejścia do rynku amerykańskiego, począwszy od obranych celów sprzedażowych, poprzez branding i marketing. Cała strategia marketingowa uległa zmianie, nawet do tak elementarnych kwestii jak strona www, gdyż ten rynek jest zupełnie inny od europejskiego i wymaga specjalnego dostosowania.
Dodatkowym rezultatem jest modyfikacja i rozwój samego produktu pod kątem Stanów Zjednoczonych poprzez większą koncentrację na zwiększeniu bezpieczeństwa firmowych sieci informatycznych. Ponadto, dzięki pozytywnym opiniom ze strony inwestorów oraz po wynikającym z tego ukierunkowaniu działań, dziś jesteśmy otwarci na inwestycje i wiemy jak do nich doprowadzić.
Można tylko pochwalić program, który został przygotowany z należytą starannością, a przede wszystkim frontem do firm.

 

 

 

 

]]>
Beneficjenci projektuFri, 10 Jul 2015 11:53:53 +0000
BIOTRUSTIS - BIOMETRIC TRUST INFORMATION SYSTEMS sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/151-biotrustis-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/151-biotrustis-sp-z-o-odr inż. Leszek Siwik: kierownik IT

 

O firmie
Firma Biotrustis rozwija biometryczne oraz mobilne systemy kryptograficzne. Firma działa na rynku od roku 2011 i zlokalizowana jest na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego. Zatrudniamy kilkunastu wysoko wykwalifikowanych inżynierów oraz specjalistów z zakresu biometrii oraz kryptografii. Blisko współpracujemy także ze specjalistami z  krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Zarówno nasze rozwiązania, jak i zespół, dowiodły swojej wartości w wielu znaczących wdrożeniach i projektach. M.in 15 tysięcy funkcjonariuszy wykorzystywało przez ponad trzy lata naszą technologię do dostępu do europejskiego policyjnego systemu informacyjnego (tzw. Schengen Information System).

O produkcie
Platfroma bioPKI to serwerowa platforma kryptograficzna (pracująca w modelu SaaS) do szyfrowania i cyfrowego podpisywania dokumentów, wiadomości czy plików. Platforma wykorzystuje rozpoznawanie obrazu naczyń krwionośnych (jedna z najsilniejszych cech biometrycznych) do autoryzacji i autentykacji użytkownika.

Rozwiązanie mySecurePhone to oprogramowanie (oraz elementy hardwarowe w wersji enterprise)  dla platform Android oraz iOS do szyfrowania rozmów głosowych, wiadomości SMS, wiadomości email i dokumentów bezpośrednio na urządzeniach mobilnych lub na komputerach stacjonarnych czy laptopach po podłączeniu telefonu do komputera. Platforma wykorzystuje moduł rozpoznawania twarzy jako jeden z elementów bezpieczeństwa a także, w wersji enterprise, wykorzystuje specjalizowane kryptograficzne karty mSD lub SIM jako tzw. Hardware Security Module.O Polskim Moście Krzemowym
Udział w Moście Krzemowym traktujemy jako szansę na zaistnienie na rynku amerykańskim, a także na pozyskanie finansowania na dalszy rozwój firmy i naszych produktów. Dotychczasowe doświadczenia związane z tym projektem są jak najbardziej pozytywne. Z jednej strony udaje się organizatorom nie „zabijać” uczestników tonami urzędniczej makulatury i urzędniczymi absurdami, z drugiej uczestnicy mają szansę na kontakt z osobami rzeczywiście kompetentnymi i znającymi zarówno dostępne technologie jak i realia rynku amerykańskiego. Muszę powiedzieć, że tydzień spędzony na Bootcampie w Serocku i rozmowy z zaproszonymi tam osobami dał mi więcej niż ostatni rok różnych kontaktów i penetracji rynku realizowanej na własną rękę.

 

listopad 2014 r.

]]>
Beneficjenci projektuWed, 12 Aug 2015 11:45:29 +0000
BT SKYRISE sp. z o.o. (BT SIGNAAL)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/152-bt-skyrise-sp-z-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/152-bt-skyrise-sp-z-oJarosław Pilarczyk, prezes zarządu:

 

O firmie

BT Skyrise należy do grupy BT Signaal, norweskiej firmy technologicznej istniejącej od 1953 roku i będącej pionierem we wdrażaniu rozwiązań z zakresu Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS). W sposób kompleksowy zajmujemy się projektowaniem, implementacją i testowaniem rozwiązań IT dla branży infrastruktury transportowej oraz innych sektorów rynku. Tworzymy aplikacje chmurowe SaaS (gotowe oprogramowanie w formie usługi), z których nasi Klienci mogą korzystać, nie przejmując się takimi problemami jak dostępność, skalowalność, czy wydajność aplikacji. Nasze systemy i aplikacje trafiają głównie na rynek Skandynawii oraz Europy Zachodniej. .

 O produkcie

Spółka BT Signaal oferuje oparty o chmurę obliczeniową autorski system obsługujący parkingi zamknięte, który umożliwia swobodny przepływ pojazdów i automatyzuje proces obsługi klienta. Działa to w ten sposób, że pojazd rejestrowany jest w systemie, a następnie identyfikowany za pomocą kamery, która odczytuje numery tablic rejestracyjnych i przesyła je do centralnego systemu. Zamontowane na parkingu ekrany umożliwiają wyświetlanie informacji kierowcom o ważności ich abonamentu lub uprawnieniu do pozostania na terenie parkingu. Po sprawdzeniu prawa dostępu, do centralnego systemu kontroli wysyłana jest informacja o wizycie, obliczana jest należność, a następnie pobierana płatność z konta klienta lub wystawiana faktura na koniec miesiąca. Idea systemu opiera się na założeniu, że wszystkie informacje są zbierane, przetwarzane i zarządzane wyłącznie w oparciu o numer rejestracyjny pojazdu. Dzięki temu można ograniczyć personel, a także zredukować ilość urządzeń koniecznych do obsługi parkingu i obniżyć koszty jego utrzymania.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Na rynku USA zakładamy kontakty z przedsiębiorstwami działającymi już na rynku parkingowym, które mogą być zainteresowane rozbudowaniem swojej oferty oraz wprowadzeniem nowego rozwiązania. Rozważamy również prezentacje produktu przed potencjalnymi inwestorami, którzy mogą być zainteresowani wsparciem wprowadzenia produktu na rynek w USA. Poza kontaktami bezpośrednimi zamierzamy również szukać potencjalnych partnerów lub inwestorów w ramach wydarzeń networkingowych kierowanych do tej grupy odbiorców. Liczymy, że udział w tych wydarzeniach pozwoli dotrzeć do osób związanych z rynkiem, na którym zamierza działać BT Skyrise.

Po programie akceleracyjnym

Udział w projekcie i liczne spotkania biznesowe z tym związane, miały kluczowe znaczenie w przygotowaniu strategii wejścia BT Skyrise (marki BT Signaal) na rynek USA. Pozyskana wiedza, doświadczenie oraz nowe relacje biznesowe w znaczący sposób zmieniły wizję produktu spółki i pozwoliły stworzyć plan rozwoju o znacznie większym potencjale rynkowym. Wielkokrotne prezentowanie projektu, gromadzenie opinii, rozmowy z potencjalnymi partnerami pozwalały na bieżąco weryfikować atrakcyjność tworzonego systemu parkingowego z perspektywy rynku, a także funduszy typu Venture Capital.
Wizyta w Stanach Zjednoczonych była nie tylko inspiracją, ale również dała firmie zupełnie nowe spojrzenie na rozwój technologii. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, wiedzy o funkcjonowaniu Doliny Krzemowej i sieci kontaktów, kolejnym zamierzeniem BT Signaal jest wprowadzenie na amerykański rynek produktów spółki z obszaru ITS i Smart City.

]]>
Beneficjenci projektuWed, 12 Aug 2015 11:55:52 +0000
CLOSED LOOP MARKETING SOLUTIONS (Medical Tourism Poland SA)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/167-closed-loop-marketing-solutions-medical-tourism-poland-sahttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/167-closed-loop-marketing-solutions-medical-tourism-poland-saPiotr Góralczyk, prezes zarządu:

 

O firmie: 

Zajmujemy się rozwijaniem i implementacją technologii i wdrożeń systemów CLM (Closed Loop Marketing System). Medical Tourism Poland S.A. jest pionierem technologii Platform-as-a-System i Software-as-a-System, specjalizując się w świadczeniu usług marketingu zintegrowanego dla MŚP. Firma z sukcesem wprowadziła na Polski rynek farmaceutyczny system e-detailing. Stworzyła również autorskie oprogramowania online dla klubów fitness, pozwalające firmom na dodawanie swoich profili w mediach społecznościowych, tworzenie prostych stron www i leading page. Spółka, w ramach współpracy z Pure Jatomi Fitness, posiada wdrożenia swoich technologii m.in. w Bułgarii czy Indonezji i planuje ekspansję na kolejne rynki zagraniczne.

 O produkcie

Aplikacja Closed Loop Marketing jest w stanie zastąpić pracę kilku systemów działających w przedsiębiorstwie lub zostać z tymi systemami zintegrowana i usprawnić procesy w przedsiębiorstwie. Przedstawicielom sektora farmaceutycznego oraz wszelkim firmom posiadającym dział przedstawicieli ds. sprzedaży i marketingu bezpośredniego system oferuje następujące możliwości: zarządzanie materiałami marketingowymi, personifikacja dokumentów skierowanych do danego klienta, bezpośrednie wysłanie materiałów reklamowych klientowi przedstawiciela itd. Kadrze zarządzającej system oferuje następujące korzyści: konwersja dowolnego dokumentu na język html5, geolokalizacja i tracking, dostęp do rankingów i zestawień o pracownikach, dostęp do danych statystycznych o klientach - zbieranie danych statystycznych o klientach przedstawiciela, optymalizacja budżetu.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Główne oczekiwania firmy wobec projektu to nawiązanie współpracy z przedsiębiorcami z USA z branży farmaceutycznej i ubezpieczeniowej oraz z przedstawicielami venture capital. Rynek amerykański jest naturalnym adresatem naszego produktu, ponieważ świadomość konieczności stosowania CLM w branżach farmaceutycznej i ubezpieczeniowej jest wysoka, a nakłady na tego rodzaju działania rosną z każdym rokiem. Przykładowo nakłady na systemy CLM w USA to 25% budżetu sprzedażowego firm farmaceutycznych.

Po programie akceleracyjnym

Projekt Polski Most Krzemowy przede wszystkim przyczynił się do poznania kultury biznesowej w USA. Działania networkingowe koordynowane przez biuro akceleracyjne umożliwiły nawiązanie wielu interesujących kontaktów, a nawet przyjaźni. Dzięki panującej w Dolinie Krzemowej kulturze „give it forward” możliwe było pozyskanie nieodpłatnej wiedzy oferowanej przez ekspertów, mentorów oraz instytucje konsultingowe takie jak US MAC. Poza tym dofinansowanie umożliwiło poszerzenie tej wiedzy o wykupienie płatnych usług doskonale dobranych ekspertów i mentorów potrafiących aktywnie wesprzeć rozwój firmy poprzez dostosowanie produktów i usług do realiów sprzedażowo-marketingowych rynku USA.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 10:30:53 +0000
CLOUD TECHNOLOGIES S.A.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/155-cloud-technologies-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/155-cloud-technologies-sp-z-o-oPiotr Prajsnar, prezes zarządu:

 

 O firmie

Cloud Technologies S.A. to spółka z segmentu nowych technologii, której działalność koncentruje się na usługach dostarczanych za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Najważniejszymi produktami są technologie przeznaczone dla rynku reklamy internetowej, które umożliwiają precyzyjne kierowanie kampanii reklamowych z wykorzystaniem profilowania behawioralnego. Cloud Technologies S.A. od 2012 roku jest notowana na rynku NewConnect organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. .

 O produkcie

behavioralengine.com to platforma zarządzania danymi (ang. Data Management Platform), która analizuje aktywność użytkowników na ponad 400.000 witryn internetowych. Na ich podstawie tworzone są anonimowe profile użytkowników, które mogą zostać użyte między innymi w modelu Real-Time Bidding oraz systemach klasy Big Data. behavioralengine.com posiada profile behawioralne dla ponad 20.000.000 użytkowników. Oznaczane są zainteresowania, intencje zakupowe oraz inne cechy behawioralne istotne dla reklamy internetowej oraz systemów rekomendacyjnych.

O Polskim Moście Krzemowym

W wyniku udziału w programie akceleracyjnym spółka mogła w szybki sposób zweryfikować swoje założenia odnośnie ekspansji w zakresie gier mobilnych na rynku USA. W wyniku konsultacji zaniechane zostały działania, które najprawdopodobniej nie przyniosłyby zamierzonych skutków, a zaoszczędzony w ten sposób czas został wykorzystany na budowanie alternatywnych kanałów dystrybucji gier mobilnych.

 

]]>
Beneficjenci projektuWed, 12 Aug 2015 12:04:02 +0000
CONFR (Techsurfing sp. z o.o.)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/176-confr-techsurfing-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/176-confr-techsurfing-sp-z-o-oKamil Rogiński, prezes zarządu:

 

O firmie

Jesteśmy startupem technologicznym z doświadczeniem w tworzeniu produktów na rynku B2B w modelu SaaS. W przeszłości z sukcesem zbudowaliśmy jeden z bardziej zaawansowanych produktów telefonii w chmurze na rynku skandynawskim - Oyatel. Serwis obecnie posiada 10 000 użytkowników oraz 2,5 mln EUR przychodu rocznie. Po wykupieniu firmy przez grupę TFSO, na początku 2013 roku zakończyliśmy współpracę z Oyatel. Wykorzystując naszą wiedzę z zakresu technologii oraz rynku telekomunikacyjnego, postanowiliśmy stworzyć własny produkt.

 O produkcie

Confr ("con-fer") jest prostą i niezawodną aplikacją do telekonferencji. Pozwala na stworzenie międzynarodowego grupowego połączenia telefonicznego w cenie połączenia lokalnego. Uczestnicy dołączają się automatycznie z dowolnego telefonu bez potrzeby wprowadzania numerów ID czy PIN. Stabilne połączenie głosowe z dowolną liczbą osób w kilka sekund bez potrzeby połączenia internetowego. Confr jest już regularnie używany przez konsultantów, uniwersytety i specjalistów na czterech kontynentach.

O Polskim Moście Krzemowym

Największe oczekiwania wiążemy z pozyskaniem wiedzy oraz przygotowaniem strategii wejścia na rynek USA. Wiążemy duże nadzieje ze współpracą z mentorami, dzięki którym będziemy w stanie zweryfikować model biznesowy, oraz przygotujemy strategię marketingowo-sprzedażową. Chcemy również skorzystać z pomocy w networkingu oraz znalezieniu odpowiednich partnerów strategicznych lub inwestorów. Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć skuteczne działania sprzedażowe na rynku USA oraz stworzyć skalowalny proces pozyskiwania użytkowników.

 

listopad 2014 r.

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 10:56:30 +0000
EATTAB.COM S.A.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/157-eattab-com-s-ahttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/157-eattab-com-s-aMałgorzata Kasprzak i Bartosz Gorzak, dyrektorzy zarządzający:

 

O firmie

Spółka Eattab.com została powołana jako spółka celowa w 2013 roku. Członkowie zespołu Eattab zajmowali się do tej pory: tworzeniem nowych technologii IT i multimedialnych kanałów zwrotnych w mediach, komercjalizacją projektów IT opartych o działalność́ BiR, m.in. aplikacji interaktywnych w spółce 4fun Media S.A., projektów SEO dla Microsoft, Vistula, PZU, i innych. W ramach projektu Eattab od początku ściśle współpracujemy z firmą Fido Labs dostarczającą innowacyjną technologię Language Decoder, na której oparte jest zamawianie i wyszukiwanie produktów za pomocą̨ głosu. Wdrożenie projektu Eattab ma celu wprowadzenie na rynek polski i międzynarodowy najnowocześniejszych technologii IT dla branży gastronomicznej.

 O produkcie

Eattab to rozwiązanie informatyczno-produktowe w postaci platformy łączącej punkt gastronomiczny z jego klientem. Pomysł jest odpowiedzią na istniejącą niszę rynkową oraz wysokie zapotrzebowanie na stworzenie aplikacji, która jako pierwsza połączy funkcjonalności korzystne dla miejsca sprzedaży: integracja dotąd odrębnych systemów (system stanu magazynowego, zamawiania na wynos, obsługi płatności i monitoringu), obsługa technologii BLE (Bluetooth Low Energy), oferowanie spersonalizowanej reklamy, z funkcjonalnościami dla klientów: szybkie wyszukanie punktu gastronomicznego w pobliżu na podstawie rekomendacji z mediów społecznościowych, szybkie wyszukanie dostępnych w pobliżu promocji, szybkie zamówienie i zapłacenie za jedzenie na wynos, możliwość dzielenia się̨ treścią̨ dotyczącą jedzenia i punktów gastronomicznych w mediach społecznościowych.

O Polskim Moście Krzemowym

Projekt wpłynął przede wszystkim na udoskonalenie umiejętności prezentowania projektów biznesowych, pomogły w tym spotkania z doskonałymi ekspertami. Dodatkowo udział w konferencji TechCrunch Disrupt zagwarantowany w ramach programu akceleracyjnego pozwolił na umiejętne zaplanowanie procesu inwestycyjnego, z uwzględnieniem specyfiki inwestycji funduszy typu venture capital.

 

]]>
Beneficjenci projektuWed, 12 Aug 2015 12:29:54 +0000
FINEUS PRZEWROCKI sp. j.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/159-fineus-przewrockihttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/159-fineus-przewrockiPiotr Przewrocki, partner:

 

O firmie

Fineus Przewrocki Spółka Jawna (wcześniej Talento Consulting Przewrocki Sp. jawna) powstała w 2008 roku. Firmę stanowi zespół o unikalnym doświadczeniu potwierdzonym sukcesami w restrukturyzacji i controllingu przedsiębiorstw, w projektowaniu i wdrażaniu projektów informatycznych oraz w systemach BI (Business Intelligence). Firma działa w obszarze tworzenia oprogramowania, e-controllingu finansowego i analizy danych. Główną usługą jest FINEUS- rozbudowany system służący do przeprowadzania controllingu finansowego w przedsiębiorstwach, jeden z pierwszych systemów tego typu w Europie. Spółka posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje usługi na rynku Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

 O produkcie

CosmeticScan to aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie, czy planowany do zakupu kosmetyk nie spowoduje u nich podrażnienia skóry, czy nie są na niego uczuleni. Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć swój własny profil uwzględniający tolerowane przez niego substancje w składzie kosmetyków. Użytkownik otrzyma kompletny wykaz składników z opisem ich działania wraz ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do stosowania. Świadczenie usługi indywidualnym użytkownikom pozwoli także na zgromadzenie wielkiej ilości danych, które wykorzystane będą przy tworzeniu specjalistycznych raportów dla firm kosmetycznych. Aplikacja pozwoli lepiej rozpoznać zapotrzebowanie grupy docelowej rynku kosmetycznego i poszerzy bazę wiadomości o użytkownikach kosmetyków.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Celem udziału w projekcie jest wejście firmy na rynek amerykański. Dokładnie zaplanowana strategia marketingowa jest jednym z elementów, które mają zapewnić odpowiednią sprzedaż produktu. Firma potrzebuje jednak osób, których doświadczenie i znajomość rynku pomoże we wprowadzeniu jej usługi na rynek USA. Ważne będzie także dla nas pozyskanie kontaktów, potencjalnych partnerów i inwestorów. Dotychczasowe dobre doświadczenia z udziału w projekcie PMK dają nadzieję na zrealizowanie tych planów z sukcesem.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny był pierwszym krokiem umożliwiającym kontakt z amerykańskimi inwestorami. Trudno w tym momencie wyrokować, co do szans powodzenia w pozyskaniu inwestora dla spółki, ale nie można nie docenić uczestnictwa w projekcie.
Firma Fineus zyskała i wykorzystała szansę w zakresie zebrania i wprowadzenia uwag odnośnie samej aplikacji (bezpieczeństwo przechowywanych danych) oraz modelu biznesowego – sposobu monetyzacji pomysłu.

]]>
Beneficjenci projektuWed, 12 Aug 2015 12:33:37 +0000
Karol Andruszków HONAROhttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/164-karol-andruszkow-honarohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/164-karol-andruszkow-honaroKarol Andruszków, właściciel:

 

 O firmie

Honaro założone zostało w 2010 roku przez Karola i Wojtka Andruszków w celu realizacji międzynarodowego projektu stworzenia i komercjalizacji Systemu Zarządzania Relacjami Społecznościowymi adresowanego do firm i osób indywidualnych. Ma on za zadanie wspieranie zarządzania relacjami B2C oraz B2B. System działa w oparciu o zaufanie i budowanie wokół firmy społeczności prawdziwych klientów, dostawców, pracowników i innych kontrahentów. Misją Honaro jest budowanie zaufania w relacjach konsumenckich i biznesowych na całym świecie dla najlepszej współpracy i doświadczeń klientów. Honaro jest kanałem komunikacji, promocji, budowania relacji i sprzedaży dla przedsiębiorstw.

 O produkcie

Honaro to rynek internetowy, na którym spotykają się klienci z firmami usługowymi z sektora MŚP. Honaro działa tak samo jak Uber i Airbnb, łącząc klientów ze sprawdzonymi firmami. Pozwala klientom bardzo szybko odnaleźć idealną dla nich firmę, zweryfikować ją i dokonać bezpiecznego i sprawdzonego zakupu.
Z kolei dla małych i średnich firm usługowych Honaro rozwiązuje problem braku sprzedaży ich usług i produktów w internecie. Firmy te do tej pory praktycznie nie pozyskiwały klientów z internetu, ponieważ były zupełnie nieznane klientom, którzy bali się kupować „w ciemno”. Dzięki Honaro wszystkie firmy MŚP są zweryfikowane TYLKO przez prawdziwych klientów i nie muszą zmuszać internautów do ryzykownych zakupów. Dodatkowo Honaro umożliwia dokonanie zakupu bądź umówienie się na wizytę bezpośrednio z poziomu platformy internetowej oraz daje firmom możliwość budowania lojalności wśród zadowolonych klientów, a klientom -  śledzenia swoich ulubionych firm.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

W sumie jest to najlepsza z dotacji w których uczestniczymy. Podoba nam się to, że dokumentacja może zostać przygotowana przez naszą firmę (nie potrzebujemy do tego podmiotów zewnętrznych) a jej przygotowanie nie jest uciążliwe. Wydaje nam się, że w dokumentacji niektóre punkty się zbyt mocno zazębiają przez co część informacji powtarza się, a przygotowanie jej niestety wymaga poświęcenia czasu. Cała reszta zorganizowana jest na bardzo dobrym poziomie.

Po programie akceleracyjnym

W zakresie rozwoju Honaro, nasze wyjazdy do USA w ramach PMK oceniamy bardzo wysoko. Pozwoliły nam one zrozumieć wiele czynników, w wyniku czego zaraz po powrocie do Polski zaplanowaliśmy dużą reorganizację celów naszej firmy. W jej ramach planujemy intensywne nakierowanie się na szybkie budowanie trakcji (sprzedaży i rozpoznawalności) z uwzględnieniem rynku USA. Jest to również wynik naszych rozmów z inwestorami, podczas których otrzymaliśmy dużo dobrego „feedbacku” oraz ustaliśmy cele do osiągnięcia przed wejściem inwestora w nasz projekt. Wynikało z nich, że głównym naszym celem powinno być właśnie zwiększenie trakcji w USA.
Na rezultaty wynikające z naszego wyjazdu do USA w celu rozpoczęcia działalności jako start-up w Dolinie Krzemowej składa się kilka obszarów funkcjonowania naszej firmy: rozwój strategii marketingowej, rozwój sieci kontaktów, rozwój sprzedaży w USA, rozwój naszych leaderów w kontekście zrozumienia realiów, które rządzą Doliną Krzemową, oraz rozwój firmy.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 10:19:43 +0000
INWEDO Dominik Gosshttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/162-inwedo-dominik-gosshttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/162-inwedo-dominik-gossKrzysztof Karolczak, dyrektor IT:

 

O firmie

Inwedo jest firmą IT specjalizującą się w optymalizacji procesów biznesowych i wizualizacji danych. Tworzymy rozwiązania dla firm z sektora finansowego, firm konsultingowych, korporacji prawniczych, jak również startupów technologicznych. Od ponad 7 lat dostarczamy innowacyjne rozwiązania - tworzymy dostosowane narzędzia IT, które pozwalają zwiększyć efektywność pracy, oraz świadczymy outsourcing usług informatycznych.

 O produkcie

Timble.us to narzędzie, które pomaga zespołom IT zaoszczędzić do 20% czasu pracy. Dzięki Timble planowanie, mierzenie i raportowanie pracy staje się znacznie prostsze. Timble to łatwa w użyciu aplikacja na komputery i telefony komórkowe, która integruje się z najpopularniejszymi programami do zarządzania projektami. Dzięki temu wszystkie informacjie o projektach i zadaniach są zawsze łatwo dostępne i proste w zarządzaniu. Gromadzone informacje umożliwiają tworzenie wielowymiarowych raportów, które mogą być wykorzystane przy rozliczeniach, do planowania przyszłej dostępności zasobów i monitorowania stanu realizacji projektów.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Postrzegam PMK jako program, który polskim firmom pozwoli dotrzeć do partnerów, inwestorów i klientów w Dolinie Krzemowej poprzez udostępnienie sieci kontaktów i współpracę z lokalnymi mentorami. Dodatkowo wsparcie mentorskie w ramach projektu uważam za niezwykle istotne z uwagi na możliwość zaopiniowania i konsultacji treści oferty, sposobu komunikacji na temat produktu, modelu biznesowego oraz samej formy prezentacji produktu. Nie do przecenienia jest również możliwość skonfrontowania swojej wizji produktu z potrzebami najbardziej innowacyjnych firm na świecie i prezentacji Track'a przed szerszym gronem potencjalnych klientów i inwestorów.

Po programie akceleracyjnym

Projekt PMK jest naszym zdaniem bardzo dobrym wsparciem przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek amerykański. Pozwala na opanowanie podstaw „poruszania się” po biznesowym świecie USA, który różni się istotnie w niektórych aspektach od rynku europejskiego.
Udział w programie akceleracji pozwolił nam zbudować sieć ponad 180 kontaktów w Stanach, zweryfikować produkt, dotrzeć do grona potencjalnych klientów oraz uzyskać ciekawą perspektywę od innych firm IT działających w US.
Program akceleracyjny stanowi również nieocenioną pomoc w zmniejszeniu bariery kosztowej i częściowym ograniczeniu ryzyka rozpoczęcia działalności w US. Z przyjemnością rekomendujemy kolejne edycje PMK firmom polskim starającym się wejść na rynek amerykański. Sami wrócimy do USA jeszcze kilkukrotnie w najbliższym roku, kontynuując rozpoczęte procesy sprzedażowe i przygotowując się do otworzenia biura.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 09:12:14 +0000
PERFECT WEB sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/168-perfect-web-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/168-perfect-web-sp-z-o-oAleksander Kuczek, wiceprezes zarządu:

 

O firmie

Perfect Web to zespół specjalistów, w skład którego wchodzą: web developerzy, konsultanci SEO, doradcy ds. sprzedaży, analitycy danych czy UX designerzy. Prowadzimy osobiście doradztwo dla dużych graczy na rynku eCommerce, a także pomagamy setkom naszych użytkowników poprzez zestaw pluginów, które automatycznie diagnozują i naprawiają strony internetowe.

 O produkcie

85% stron jest narażonych na atak hackerski z uwagi na brak bieżącej aktualizacji oprogramowania. My dostarczamy rozwiązanie tego problemu. Perfect Dashboard to platforma, która pozwala na masowe zarządzanie aktualizacją oprogramowania CMS i pluginów wielu stron internetowych w efektywny czasowo sposób. Nasze rozwiązanie zaprojektowano do współpracy z CMSami Wordpress i Joomla!, ale może być użyte w przypadku każdej strony.
Nasz produkt, dzięki unikalnemu systemowi automatycznych testów, pozwala na oszczędzenie do 50% czasu poświęconego na aktualizację oprogramowania. Brak konieczności ręcznego testowania każdej podstrony po aktualizacji oprogramowania sprawia, że aktualizacje są szybkie, bezproblemowe i częste.

O Polskim Moście Krzemowym:

Po obozie przygotowawczym

Polski Most Krzemowy był z naszej perspektywy bardzo ciekawym projektem, który pozwolił poznać wielu ciekawych ludzi z Polski i USA. Dodatkowo, ciekawe wykłady i sesje mentoringowe przyczyniły się do zmiany naszej perspektywy w patrzeniu na własny produkt oraz na znaczące zwiększenie sprzedaży oferowanych rozwiązań. Zdecydowanie warto było wziąć udział w tym projekcie.

Po programie akceleracyjnym

Projekt całkowicie zmienił naszą firmę, podejście do jej prowadzenia oraz jej perspektywy. W wyniku udziału w programie akceleracyjnym całkowicie przeformułowaliśmy nasza specjalizację i stworzyliśmy nowy produkt.
Rozmowy z mentorem i ze specjalistami ds. wchodzenia na rynek w USA nauczyły nas, że kluczowym elementem przy rozwoju nowego produktu są rozmowy i komunikacja z klientami, po to by sprawdzić, czego tak naprawdę potrzebują. Ta wiedza pozwoliła nam przeprowadzić kilkadziesiąt rozmów z naszymi klientami, zgodnie z zasadami, wedle których należy to robić, oraz zwalidować nasz produkt pod kątem funkcjonalności i potrzeby jego używania. Nauczyliśmy się prawidłowo oceniać potencjał sprzedażowy produktu oraz, co istotniejsze, projektować go w taki sposób, by zmaksymalizować przychody, jakie może on osiągać. Teraz tworzymy produkt i system jego sprzedaży, które w ciągu najbliższych lat mogą zwiększyć ponad pięćdziesięciokrotnie obroty naszej firmy.

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 10:35:23 +0000
QUANTUM LAB (Weniger Software House)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/180-quantum-lab-weniger-software-househttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/180-quantum-lab-weniger-software-houseBartosz Rychlicki, właściciel:

 

O firmie

Firma Weniger Software House stoi za startupem o nazwie Quantum Lab. Mierzymy i analizujemy ludzkie emocje. W odpowiedzi na konkretne potrzeby biznesowe tworzymy produkty w oparciu o warstwę emocjonalną. Stworzyliśmy mobilną aplikację „How Are You" do pomiaru nastroju w zastosowaniach medycznych i terapeutycznych oraz technologię o nazwie „Xpress Engine" pozwalającą na odczytywanie w czasie rzeczywistym ludzkich emocji z twarzy za pomocą zwykłej kamery.

 O produkcie

Xpress Engine to program stworzony do rozpoznawania emocji na podstawie zmian mimicznych. Powstał dzięki wiedzy z obszarów informatyki afektywnej, która łączy osiągnięcia informatyki, psychologii oraz nauki zajmującej się analizą działania mózgu i umysłu (kognitywistki). Pięć podstawowych emocji: radość, złość, obrzydzenie, smutek, zaskoczenie jest wyrażanych przez ludzi w ten sam sposób, a Xpress Engine potrafi je rozpoznawać z dokładnością do 91%, analizując twarz badanej osoby. Do działania Xpress Engine potrzebna jest podstawowa kamera w laptopie lub smartfonie i dostęp do Internetu. Aktualnie silnik XE stosowany jest w platformie ELLEN, która wspiera badanie emocji konsumentów w obszarze marketingu i reklamy.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Beneficjent jest zadowolony z przebiegu PMK.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny pomógł nam osiągnąć strategiczny cel, czyli pozyskanie partnera, który reprezentowałby naszą firmę w US. Udało nam się pozyskać aż trzy takie osoby: w Kalifornii, w Nowym Jorku oraz w Chinach, dlatego wpływ programu na rozwój firmy oceniamy bardzo dobrze. Istotne jest jednak, aby nie traktować programu jako złotego środka do celu, a jedynie jako pomoc trenerską i wsparcie. Trzeba wiedzieć, co chce się osiągnąć i tak pokierować mentorami, aby pomogli nam to dostarczyć. Na szczęście, dzięki poprzednim doświadczeniom z programami akceleracyjnymi, byliśmy na to przygotowani.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 11:08:42 +0000
SentiNodehttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/173-sentinodehttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/173-sentinodePiotr Oleszkiewicz, właściciel:

 

O firmie

SentiNode jest integratorem systemów z silnym zapleczem w zakresie bezpieczeństwa informacji. Firma jest partnerem wiodących w swoich sektorach producentów takich jak McAfee, Intel czy Microsoft. Zajmuje się również budową aplikacji na zamówienie. Właściciel firmy, Piotr Oleszkiewicz, jest mgr inż. informatyki (Politechnika Wrocławska), posiada dyplom MBA (Franklin University, OH, USA), jest również członkiem Mensy. Połączenie obu specjalizacji pozwoliło mu zdobyć wiedzę o możliwościach wykorzystania rozwiązań informatycznych dla rozwoju biznesu. Od 1996 roku związany z działalnością informatyczną i bezpieczeństwem IT, wykładowca na wielu międzynarodowych konferencjach z zakresu bezpieczeństwa IT.

 O produkcie

Revealo to innowacyjna platforma umożliwiająca odnajdowanie zagubionych lub skradzionych przedmiotów, jak również zaginionych osób. Cechą wyróżniającą rozwiązanie na rynku jest połączenie niskiej ceny i możliwości zasilania baterią zegarkową nawet przez rok (charakterystycznych dla rozwiązań opierających się o technologie Bluetooth Low Energy) z pełną prywatnością, jaką dotychczas zapewniały jedynie rozwiązania oparte o GPS/GSM. Stworzoną i opatentowaną technologię można wykorzystać ponadto dla zwiększenia poziomu prywatności użytkowników przenośnej elektroniki czy rozwiązań IoT.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Polski Most Krzemowy wydaje się mi jednym z najlepiej zorganizowanych i najsensowniejszych projektów realizowanych przez PARP. Trzyetapowy model realizacji Mostu Krzemowego, szkolenie -> bootcamp (wyjątkowo ciekawy i udany) -> program akceleracyjny jest bardzo dobrze dopasowany do realizacji innowacyjnych przedsięwzięć i mógłby być z powodzeniem zastosowany w innych projektach, minimalizując ilość biurokracji, a maksymalizując innowacyjność. Liczę na udany pobyt w Dolinie Krzemowej i nawiązanie tam wielu wartościowych kontaktów.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny umożliwił skokowe wręcz przyspieszenie realizowanych w firmie projektów, możliwość pozyskania środków od funduszy VC operujących na rynku USA, co z kolei umożliwi uzyskanie znaczącej pozycji na rynku zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.
Dzięki udziałowi w programie akceleracyjnym udało się opracować spójną strategię wejścia na rynek USA, włączając w to ochronę praw intelektualnych oraz strategię zmierzającą do uzyskania niezbędnych na ten cel środków ze strony inwestorów. Firma pozyskała również umiejętności w zakresie pozyskiwania środków drogą crowdfundingu.
Projekt uznaję za niezmiernie udany, a osiągnięte efekty za przekraczające moje oczekiwania. Jest wysoce prawdopodobne, że dzięki udziałowi w programie akceleracyjnym firmie uda się w przeciągu roku osiągnąć cele, jakie były zaplanowane na kilka kolejnych lat.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 10:47:09 +0000
SIMPLYGOLIVEhttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/174-simplygolive-aleksandra-szalkowskahttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/174-simplygolive-aleksandra-szalkowskaJan Szałkowski, project manager:

 

O firmie

Jesteśmy Start-up’em. Nasz team liczy 9 osób ze sporym doświadczeniem w branży Web Design/Web Development..

 O produkcie

SimplyGoLive to bardzo proste narzędzie do wizualnego tworzenia stron internetowych, które pozwala na utworzenie strony internetowej za pomocą drag&drop nawet w minutę i natychmiastowe jej opublikowanie.

SimplyGoLive: powerful, customizable, rapid website building. No coding required. from simplygolive on Vimeo.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Bardzo pozytywnie odbieramy inicjatywę programu, po udziale w rzetelnie opracowanych szkoleniach czujemy, że mamy szanse wypromować produkt w Dolinie Krzemowej.

Po programie akceleracyjnym

To był dobry projekt. Mogliśmy ocenić czy nasz produkt, który we wczesnej fazie funkcjonuje w Polsce, ma szanse zaistnieć na rynku globalnym - zweryfikowaliśmy to dzięki pobytowi w Dolinie Krzemowej. Program akceleracyjny znacząco przyśpieszył proces naszej adaptacji na rynku Stanów Zjednoczonych.
Dzięki pomocy mentorów jesteśmy pewni szybkiego startu oraz prowadzimy rozmowy z partnerami biznesowymi.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 10:49:52 +0000
UST-M sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/178-ust-m-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/178-ust-m-sp-z-o-oHelena Kocik, specjalista ds. handlu zagranicznego:

 

 O firmie

UST-M – tworzymy dla zdrowia i komfortu. Firma UST-M powstała z pasji – chcemy dostarczać naszym Klientom nowoczesnych, prostych rozwiązań, które poprawią jakość ich życia. Naszą pierwszą, najważniejszą specjalizacją jest uzdatnianie wody. Od lat zajmujemy się produkcją filtrów, które poprawiają smak, zapach i wygląd wody, a także podnoszą jej walory zdrowotne. Ponadto pod marką Vacu USM dostarczamy na rynek jedyny produkowany w Polsce system centralnego odkurzania. Nasza siedziba mieści się w Tomaszowie Mazowieckim. Zatrudnienie w firmie znajduje blisko 80 osób. Jesteśmy mocno związani z regionem i staramy się być jego ambasadorem podczas licznych polskich i międzynarodowych targów branżowych, w których uczestniczymy.

 O produkcie

Specjalizujemy się w oczyszczaniu wody. Dostarczamy szeroki asortyment produktów, które uczynią waszą wodę smaczną, miękką i dokładnie oczyszczoną. Specjalizujemy się również w urządzeniach zaawansowanych technologicznie – stacjach uzdatniania wody dla całego domu. Kolejnym kierunkiem naszej działalności jest system centralnego odkurzania produkowany pod marką Vacu USM, również produkowany w naszej fabryce w Polsce. System służy do pozbycia się kurzu w cichy i komfortowy sposób. Zanieczyszczone powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie dla alergików.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Dzięki udziałowi w projekcie zyskaliśmy możliwość spotkania się z mentorami amerykańskim, którzy przekazali nam w sposób jasny i przejrzysty swoją wiedzę i doświadczenie za zakresu funkcjonowania firmy i biznesu na rynku USA. Ich wskazówki pozwoliły nam inaczej spojrzeć na takie zagadnienia jak pisanie ofert, inicjowanie spotkań i prezentacja produktu. Funkcjonowanie programu jak i jego obsługa ze strony polskiej (PARP) również przebiega bez zastrzeżeń, w sposób przemyślany, a poszczególne etapy i związane z tym procedury są dla nas jasne i logiczne.

Po programie akceleracyjnym

Główną korzyścią z udziału w tym projekcie była możliwość bezpośredniego zbadania rynku i konkurencji (w tym porównania jakościowego i cenowego z oferowanym przez nas asortymentem). Uzyskana wiedza i kontakty zwiększają nasze szanse exportu na rynek USA. Mimo zakończenia projektu jesteśmy w stałym kontakcie z potencjalnymi kontrahentami.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 11:05:59 +0000
YESLOGO sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/183-yeslogo-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/10-beneficjenci-pro/183-yeslogo-sp-z-o-oElżbieta Zielińska, dyrektor:

 

O firmie

Yeslogo istnieje na rynku od blisko dziesięciu lat. Jest interaktywną agencją reklamową działającą w Internecie i mającą do czynienia z nowymi technologiami. Buduje strony internetowe i aplikacje webowe, dostarcza projekty graficzne. Jest kolebką kilku startup’ów. Posiada doświadczenie w międzynarodowym biznesie. Dostarcza swoje usługi na rynki: belgijski, hiszpański, francuski i niemiecki. To daje Yeslogo umiejętności nawiązywania międzynarodowych relacji biznesowych i czerpania z nich profitów. Yeslogo to multikulturowe środowisko pracy, przez co łatwiej nam będzie dostosować się do rynku amerykańskiego.

 O produkcie

GET MASTER jest produktem, którego koncepcja powstała w Yeslogo. Proponuje platformę zdobywania i oferowania wiedzy w obrębie firmy (zatrudnieni pracownicy uczą innych pracowników). Dostarcza narzędzia do szybkiego pozyskania specjalistycznej wiedzy w pożądanym temacie. Zaspokaja potrzebę poszukujących wiedzy oraz potrzebę sprzedawania tej wiedzy przez ekspertów, którzy ją posiadają. Interfejs platformy GET MASTER będzie wielojęzyczny - angielski i hiszpański będą pierwsze. W USA istnieje odpowiednia grupa docelowa dla produktu GET MASTER, nie istnieje bezpośrednia konkurencja dla wprowadzanej usługi, a rozwój rynku e-usług jest najwyższy spośród wszystkich zbadanych krajów.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Celem udziału w projekcie jest rozwój działalności na rynku amerykańskim, a później na innych rynkach. Program Polskiego Mostu Krzemowego znakomicie odpowiada potrzebie wsparcia firmy w realizacji zamierzonego celu. Oczekujemy że udział w projekcie pomoże we wprowadzeniu naszej usługi na rynek USA, dostarczając odpowiedniego know-how, dając możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych, a także pozyskania partnerów biznesowych. Dotychczasowe dobre doświadczenia z Mostem Krzemowym zdają się to potwierdzać. Bardzo cenne okazały się ćwiczenia z prowadzenia inwestorskiego pitchingu, sesje mentorskie z doświadczonymi biznesmenami z USA oraz wstępna weryfikacja modelu biznesowego.

Po programie akceleracyjnym

Trudno teraz szacować jak uczestnictwo w projekcie przyspieszy rozwój firmy, ale nie ma wątpliwości co do faktu, że uczestnictwo w programie akceleracyjnym zaowocowało:
-    nowymi szansami na rozwój firmy na rynkach zagranicznych,
-    nowymi kontaktami z przedsiębiorcami i innymi podmiotami,
-    możliwościami, które się otworzyły przed firmą Yeslogo, które będziemy chcieli wykorzystać,
-    wiedzą na temat amerykańskiego rynku, konkurencji, sposobów wchodzenia, prezentacji, nawiązywania kontaktów z partnerami.

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło nam uświadomić sobie, jak duży potencjał posiada firma Yeslogo. Z drugiej zaś strony pokazało nam, jak wiele pracy musi zostać wykonanej, by można było oczekiwać sukcesu międzynarodowego.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 13 Aug 2015 11:23:30 +0000
AQUATECH sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/120-aquatech-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/120-aquatech-sp-z-o-oWojciech Babiński, prezes zarządu:

 

O firmie
Spółka Aquatech działa w branży szeroko rozumianej ochrony środowiska. Jesteśmy producentem małych i średnich oczyszczalni przydomowych. Firmę tworzą pracownicy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Wszystkie nasze technologie oczyszczania ścieków są certyfikowane w Unii Europejskiej. Nasze oczyszczalnie dostępne są w 14 krajach świata - m.in. w Wielkiej Brytanii, Mongolii, Włoszech, Islandii, Hiszpanii. Zostaliśmy też docenieni przez ministerstwo Środowiska RP - jesteśmy jedynym dwukrotnym laureatem programu GreenEvo, promującego poza granicami Polski najbardziej innowacyjne zielone technologie.  

O produkcie
Dla domów jedno- i wielorodzinnych - wszędzie tam, gdzie niemożliwe lub bardzo kosztowne jest podłączenie budynków do sieciowej kanalizacji sanitarnej - oferujemy indywidualne oczyszczalnie ścieków. Nasze oczyszczalnie są proste w obsłudze i posiadają wysoką skuteczność oczyszczania w długim okresie czasu. Wszystkie elementy oczyszczalni są umieszczone wewnątrz zbiornika, zaś proces technologiczny przebiega automatycznie z minimalną kontrolą użytkownika. Bardzo ważna jest możliwość adaptacji technologii do zbiorników produkowanych lokalnie.
Oczyszczalnie produkcji Aquatech mają neutralny wpływ na środowisko. Mogą być zainstalowane w każdych warunkach gruntowych i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika (w przeciwieństwie do ofert konkurencji).
Oczyszczalnie Aquatech pracują w każdych warunkach klimatycznych. Przykładem są: Islandia, Norwegia (klimat zimny i suchy), jak też Papua Nowa Gwinea, Nigeria (klimat gorący, suchy), czy Mongolia (-50 °C do +40 °C).O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym
Wzięliśmy udział w Polskim Moście Krzemowym z premedytacją. Planowaliśmy wejść na rynek amerykański ponieważ jest to (dla każdej branży) największy na świecie rynek. Polski Most Krzemowy może nam w tym pomóc - dając swoją wiedzę i kontakty po tamtej stronie oceanu. Próby samodzielnego zdobycia rynku amerykańskiego można przyrównać do chodzenia po polu minowym bez wykrywacza metalu. Polski Most Krzemowy daje nam narzędzie do bezpiecznego poruszania się tam.

Po programie akceleracyjnym

Bardzo pozytywna ocena wpływu projektu na firmę. Mamy plan otworzenia spółki w USA, stworzenia tam oddziału firmy. Pierwotnie zastanawiałem się, czy warto brać udział w programie (ze względu na fakt, że jestem z branży CleanTech, a nie IT/ICT), jednak po pobycie w Dolinie widzę, że gdybym nie pojechał tam, popełniłbym jeden z największych błędów mojego życia.
Nawiązaliśmy kontakty z potencjalnie zainteresowanymi VC i business angels oraz z trzema doradcami z sektora CleanTech. Stworzyliśmy strategię rozwoju produktu i spółki na rynku amerykańskim w roku 2016 oraz tzw. roadmap dla następnych działań spółki związanych z otworzeniem podmiotu w USA. Była to bardzo dobra szkoła efektywnej pracy w stresie i w krótkim czasie.

 

]]>
Beneficjenci projektuWed, 05 Aug 2015 11:16:25 +0000
CASHINRUSH.COM (Smile Poland S.A.)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/143-cashinrush-com-smile-poland-s-ahttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/143-cashinrush-com-smile-poland-s-a 

 

O firmie
Głównym przedmiotem działalności osób związanych z projektem były do tej pory: tworzenie nowych technologii IT, generowanie leadów sprzedażowych dla branży finansowej, dostarczanie rozwiązań IT dla branży MŚP. Spółka w ramach prowadzonej działalności współpracuje z firmami oferującymi tzw. mikropożyczki oraz kantorami online.
Wdrożenie i komercjalizacja projektu Cashinrush.com ma na celu wprowadzenie na rynek polski i międzynarodowy najnowocześniejszych technologii IT dla branży finansowej.

O produkcie
Cashinrush.com dostarcza podmiotom MŚP oprogramowanie służące pozyskiwaniu leadów sprzedażowych dla branży finansowej oraz umożliwiające miękką windykację za pomocą automatyzacji procesu biznesowego spłaty należności pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. W 2014 roku Cashinrush.com został laureatem i finalistą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla startupów - Startup Weekend Warsaw FinTech.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym
Możliwość pozyskania kapitału oraz skalowania aplikacji na duży, rozwinięty rynek amerykański jest kluczowy dla sukcesu całego przedsięwzięcia. Równie istotne będzie pozyskanie funduszy na rozwój z venture capital, co umożliwić ma szybkie opracowanie finalnego produktu.

Po programie akceleracyjnym

Wyjazd do Krzemowej Doliny potwierdził rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne produkty z dziedziny fintech w USA. Rocket Space - biuro dedykowane firmom biorącym udział w projekcie, dni kalibracyjne pozwalające na szybkie wrośnięcie w żywą tkankę startupów z całego świata, które w tym samym czasie zdecydowały się na rozwój swoich biznesów w Kalifornii, wpłynęły istotnie na naszą decyzję o dalszym rozwoju biznesu i stałym przeniesieniu działalności firmy na rynek amerykański. Program pozwolił sfinansować współpracę z mentorami i ekspertami, których know how jest niezbędny dla sukcesu produktów i usług z sektora fintech ze względu na ich specyfikę i potrzebę dostosowania do wysoko konkurencyjnego i wymagającego rynku USA.

]]>
Beneficjenci projektuFri, 07 Aug 2015 09:57:20 +0000
CODESUSHI (Mediasapiens sp. z o.o.)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/130-codesushi-mediasapiens-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/130-codesushi-mediasapiens-sp-z-o-oAnton Komarov, prezes zarządu:

 

O firmie:
Mediasapiens sp. z o.o. powstało w 2012 roku. Dostarczamy usługi programistyczne dla web app startupów.

O produkcie
Codesushi to rescue team (zespół ratowniczy) dla startupów znajdujących się we wczesnej fazie swojego rozwoju, a także aniołów biznesu, którzy utknęli na jednym z etapów implementacji MVP. Dla naszych klientów jesteśmy dedykowanym zespołem, który zbuduje MVP od podstaw, przejmie istniejący kod i naprawi wszystkie zgłoszenia, zredukuje kolejnych developerów do kontynuacji prac, jak również może świadczyć usługę consultingową polegającą na zewnętrznej weryfikacji kodu (code review - przyczynia się do szybszej implementacji produktu i podwyższenia jego jakości).

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym
Inicjatywa jest bardzo potrzebna i pomocna. Należałoby tylko podzielić firmy na serwisowe i produktowe, bo mają swoje specyficzne cechy.

Po programie akceleracyjnym

Projekt oceniam jak najbardziej pozytywnie, dzięki niemu udało się wyznaczyć nowe cele, gdyż od 2-ch lat naszym głównym kierunkiem rozwoju i zainteresowania jest rynek USA. Program akceleracyjny pozwolił nam otworzyć się na nowy rynek i spojrzeć na niego z perspektywy lokalnego gracza, zapoznać się z firmami na miejscu, ale także z innymi polskimi beneficjentami projektu, od których dużo się nauczyłem i na pewno kontakt będzie trwał planujemy razem z tymi, którzy pozostają na tym rynku, tworzyć synergie, pokrywając wspólnie koszty niektórych działań. Dzięki programowi mogliśmy zaprezentować naszą ofertę lokalnym odbiorcom z ekosystemu Doliny Krzemowej, uzyskać bardzo cenne wskazówki.
Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w programie - na pewno otworzył on nam oczy na wiele spraw związanych z firmą, nie tylko w zakresie biznesowym, ale także wszelkich umiejętności miękkich związanych z organizacją tak długiego wyjazdu biznesowego za granicę.

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 10:05:26 +0000
CODIBLY Bartosz Majewskihttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/122-codibly-bartosz-majewskihttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/122-codibly-bartosz-majewskiBartosz Majewski, właściciel:

 

O firmie
Zajmujemy się tworzeniem i rozwojem oprogramowania - począwszy od prostych do zastosowań korporacyjnych. Pomagamy naszym globalnym partnerom dostarczając im wiedzę, specjalistów oraz rozwiązania technologiczne. Budujemy dedykowane zespoły projektowe dla naszych partnerów. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu i obsłudze złożonych procesów IT, przetwarzana danych w czasie rzeczywistym, obsługi big data, analizy istniejących systemów, obsługi dużych baz danych, tworzenia rozbudowanych systemów do administracji danych, budowy narzędzi finansowych, oprogramowania z zakresu automatyki i robotyki (sterowników) jak i oprogramowania wspierającego procesy biznesowe.

O usłudze
Pomagamy firmom w rozwoju oprogramowania i technologii poprzez budowanie dedykowanych zespołów - programistów / inżynierów oprogramowania dla naszych klientów. Zespoły te są długoterminowe i przypisane na wyłączność naszym klientom. Pracujemy w podejściu "team-as-a-service", chcąc skupić się na startupach finansowych. Pomagamy firmom przezwyciężyć problem budowania zespołów programistycznych, tworząc je na rynku polskim, gdzie jest dostęp do wysoko wykwalifikowanej siły roboczej przy jednocześnie niższych kosztach.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Bardzo fajnie było posłuchać o kulturze w USA – szczególnie w Dolinie Krzemowej. Cieszę się, że zdecydowałem się na wzięcie udziału w 3-cim etapie – gdyż samo mówienie o tym jest jak lizanie lizaka przez folię... Szkoda, iż mamy tak krótki okres realizacji budżetu PARPu w tym roku – ale z drugiej strony jest to bardzo mobilizujące do działania!

Po programie akceleracyjnym

Wpływ programu akceleracyjnego na rozwój firmy był znaczący. Po przylocie do Polski pracuję nad nową strategią firmy, zmieniając kierunek jej rozwoju i wagę oferowanych usług. Mogę powiedzieć, iż moja firma wykonuje zwrot o 180 stopni obierając nowy kierunek rozwoju – branżę energii elektrycznej i przesyłu mediów (energy & utilities).
Wpływ nabytych w projekcie kontaktów jest dla mnie ogromny. Wszystkie kontakty, które udało mi się pozyskać oraz nawiązać bliższe znajomości, są potencjalnymi kontaktami do nawiązania oficjalnych relacji biznesowych.
Zdobyłem pewność siebie we współpracy międzynarodowej oraz umiejętności:
•    dokładnego sporządzania ofert
•    odnajdywania się w rozmowach z osobami bardzo doświadczonymi biznesowo
•    analizy potrzeb klientów
•    konstruowania propozycji budżetowych dla klientów amerykańskich.

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 06:43:16 +0000
ESPEO sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/124-espeo-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/124-espeo-sp-z-o-oPaweł Rogowicz, dyrektor zarządzający:

 

O firmie
Espeo Software specjalizuje się w tworzeniu nowych i rozwijaniu istniejących produktów oraz usług opartych na technologiach informatycznych. Usługi Espeo w szczególności skierowane są to startupów technologicznych działających w branżach IoT (Internet of Things) oraz AdTech (Advertisement Technology). Espeo od wielu lat opiera swoje działania o zwinny model realizacji oprogramowania (Agile Development) oraz tworzenie tzw MVP (Minimum Viable Produduct) dzięki czemu pierwsza wersja produktu klienta powstaje bardzo szybko, co jest szczególnie istotne w przypadku dynamicznie rozwijających się branż.

O produkcie
Espeo Software specjalizuje się w tworzeniu nowych produktów opartych na technologii jak również rozwoju istniejących rozwiązań. Agencja zajmuje się zarówno konsultingiem technologicznym i audytami oprogramowania jak również tworzeniem systemów ERP, aplikacji webowych i mobilnych. Produkty Espeo powstają w oparciu o szeroką paletę technologii, które każdorazowo dobierane są do indywidualnych potrzeb klienta. Produkty Espeo tworzone są w oparciu o MVP - rozwiązanie które zapewnia maksymalnie szybki start pierwszej wersji produktu. Dzięki tworzeniu MVP Espeo pomaga klientom wyprzedzać konkurencję i budować ich silną pozycję na rynku.


O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Podstawowym celem jest dla nas poznanie środowiska biznesowego w Stanach. Chcielibyśmy zdobyć wiedzę zarówno o rynku jak również nauczyć się poruszać w tym środowisku. Zależy nam na nawiązaniu kontaktów zarówno z partnerami biznesowymi, jak i z potencjalnymi klientami.

Po programie akceleracyjnym
Wpływ programu akceleracyjnego na rozwój firmy oceniam jak duży i bardzo dobry. Dzięki otrzymanemu wsparciu i nawiązanej współpracy z firmami i osobami oraz samemu pobytowi udało nam się „oswoić” i poznać rynek amerykański, wcześniej wydający się jako zbyt duży i  zupełnie nieosiągalny z naszej perspektywy. Okazało się, że różnice pomiędzy Europą a USA nie są wcale tak duże i działania na rynku amerykańskim są możliwe i jak najbardziej realne, wymagają jednak oczywiście dużego zaangażowania, w tym nakładów finansowych. Jeśli miałbym określić najważniejszą radę którą wyniosłem z programu byłaby związana ze  specjalizacją - aby osiągnąć sukces na rynku amerykańskim trzeba się specjalizować w możliwie jak najwęższym zakresie i mocno podkreślać to w całej komunikacji marketingowej.

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 07:36:57 +0000
EUGRANIT sp. z o.o., s.k. (Cardiomon.com)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/126-eugranit-sp-z-o-o-s-khttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/126-eugranit-sp-z-o-o-s-kMarek Chełchowski, właściciel:

 

O firmie
Firma prowadzi działalność w wielu dziedzinach. Posiada doświadczenia na rynkach europejskich w różnych branżach: handlowych, produkcyjnych i usługowych.

O produkcie
Cardiomon to portal dla osób chorych na serce, nadciśnienie tętnicze i po zawałach, służący do ewidencji pomiarów ciśnienia, pulsu oraz wagi ciała. Pomiarów dokonuje się samodzielnie i wprowadza je manualnie do systemu. System był testowany przez 2 lata przez wybraną grupę użytkowników. Firma chce w trakcie działań marketingowych skonstruować i wprowadzić sprzęt (ciśnieniomierz i wagę), który będzie transmitował dane poprzez WiFi do systemu.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Program PMK stwarza szanse dla umieszczenia na rynku USA dobrych i nowoczesnych produktów i idei. Warto spróbować! Nikt niczego nie gwarantuje, ale daje SZANSĘ!

Po programie akceleracyjnym

Program umożliwia nam wejście na rynek USA. Program nauczył nas mechanizmów prawno-logistycznych dotyczących prawa podatkowego, gospodarczego imigracyjnego. Dał bazę wiedzy i kontakty z prawnikami, doradcami podatkowymi oraz pierwsze kontakty zewnętrzne.

Określono ramy dopasowania produktu do rynku amerykańskiego, ustalono konkretne ścieżki marketingowe oraz wyznaczono obszar realnego marketingu (rodzaje firm, z którymi trzeba i warto nawiązać kontakt), nawiązano kontakt z potencjalnie zainteresowanymi klientami i inwestorami. Produkt będzie testowany przez Uniwersytet Stanforda.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 07:49:55 +0000
GOOD ONE GROUP sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/128-good-one-group-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/128-good-one-group-sp-z-o-oŁukasz Dudko, prezes zarządu:

 

O firmie

Firma Good One Group działa głównie w obszarze komunikacji marketingowej (PR, Social Media, Interactive, SEO/SEM) oraz tworzenia systemów IT. Zespół ok. 30 osób to m.in. specjaliści PR, graficy, copywriterzy i programiści. Obecnie realizujemy ekspansję na międzynarodowe rynki. W portfolio posiadamy autorskie produkty IT dla różnych branż, w tym ERP dla galerii handlowych, ERP dla rynków hurtowych, ERP dla klubów fitness i szkół tańca, e-commerce. Naszym ostatnim osiągnięciem jest Mokio Open Source CMS. Prowadzimy również prace badawcze nad stworzeniem platformy do tworzenia elektroniki dedykowanej dla klienta wraz z systemem informatycznym klasy ERP. Platforma ta rozszerzy ofertę firmy o dodatkowe funkcjonalności posiadanych systemów ERP.

O produkcie

Wynikiem prac i badań ostatnich lat jest nasz autorski system CMS Mokio, który w 2014 r. został udostępniony społeczności na licencji open source. Jest to jeden z nielicznych polskich projektów Open Source a jedyny w technologii Ruby on Rails. Projekt ten ma ambicje stać się produktem rozpoznawalnym na świecie. System łączy programistów Ruby on Rails oraz artystów tworzących layouty www z końcowymi użytkownikami budującymi strony www. System pozwoli na tworzenie przez globalną społeczność wtyczek, skórek oraz nowych funkcjonalności oraz czerpanie z tego tytułu korzyści poprzez sprzedaż w sklepie on-line systemu Mokio.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Uważamy iż Program, w którym bierzemy udział, jest świetną okazją dla polskich firm aby zaistnieć na amerykańskim rynku. Doświadczenia wyniesione z pierwszych dwóch etapów będą na pewno pomocne w owocnym wykorzystaniu planowanej obecności w Dolinie Krzemowej.

Po programie akceleracyjnym

Nabyte umiejętności (przede wszystkim prezentacja, „pitch”, produktu) oraz rezultaty działań (zmiany w ofercie, pozyskane kontakty) będą miały długofalowe efekty dla naszej firmy. Procesy zapoczątkowane podczas programu akceleracyjnego będą kontynuowane. Po pierwsze transformacja naszej oferty z outsourcingowej w kierunku gotowych produktów IT dla różnych branż – zapoczątkowana i inspirowana opiniami potencjalnych partnerów. Obecnie prowadzimy działania zmierzające do tego, aby poszczególne posiadane przez nas systemy informatyczne ubrać w osobne marki i traktować jako osobne start-upy. Ponadto będziemy kontynuować próbę ekspansji na rynek amerykański. Doświadczenia zdobyte podczas programu akceleracyjnego, przyczynią się do znacznego zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu na tym rynku.

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 08:08:38 +0000
ITMAGINATION sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/132-itmagination-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/132-itmagination-sp-z-o-oDaniel Arak, dyrektor ds. rozwoju biznesu:

 

O firmie
ITMAGINATION dostarcza dedykowane oprogramowanie oraz rozwiązania Business Intelligence dla międzynarodowych organizacji działających m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej oraz Azji. Spółka specjalizuje się w outsourcingu konsultantów i zespołów IT w modelach on-shore i off-shore. Zespół ponad 200 specjalistów realizuje kompleksowe projekty utrzymania i rozwoju globalnych systemów IT dla takich firm jak: IGT, MARS, Skanska, DNB, BGŻ BNP Paribas. W 2014 roku ITMAGINATION zajęło 3 miejsce w rankingu firmy Deloitte prezentującym najszybciej rozwijające się firm IT w Polsce.

O produkcie
Usługi zarządzania aplikacjami oraz środowiskami systemowymi (Managed Services), a także outsourcing konsultantów IT w modelu offshoring.
Managed Services:
•    Rozwój i utrzymanie aplikacji biznesowych - kompleksowe usługi dla aplikacji własnych oraz aplikacji trzecich.
•    Zarządzanie infrastrukturą IT - kompleksowe zarządzanie infrastrukturą klasyczną, Private, Public oraz Hybrid Cloud.
•    Help Desk dla użytkowników - zapewnienie I i II linii wsparcia dla usług i aplikacji biznesowych.
Outsourcing:
•    Outsourcing konsultantów IT - wynajem wykwalifikowanych konsultantów IT do pracy w zespole Klienta (zdalnie) na określony czas.
•    Team Leasing - wynajem całego zespołu IT do realizacji projektu informatycznego wraz z kierownikiem projektu.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Z naszej perspektywy udział w projekcie Polski Most Krzemowy to bardzo duże wsparcie dla polskich firm, które planują ekspansję na rynku USA. Projekt pozwala na nawiązanie relacji biznesowych z partnerami z Doliny Krzemowej, a dzięki szkoleniom i warsztatom pozwala na poznanie specyfiki rynku amerykańskiego oraz wymagań klientów.

Po programie akceleracyjnym

Udział w projekcie umożliwia nam rozwój usług związanych z offshoringiem IT. Poprzez uczestnictwo w projekcie będziemy mogli zaistnieć na amerykańskim rynku i umożliwić firmom z USA dostęp do doświadczonych i kompetentnych specjalistów IT. Pozwoli to na kontynuację dynamicznego wzrostu przychodów ITMAGINATION oraz zwiększenie udziału eksportu.
Niezwykle ważna była możliwość skonfrontowania swojej wizji biznesu z potrzebami najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie podczas konferencji technologicznych.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 11:11:14 +0000
LEISURIZE (Cloudservis sp. z o.o.)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/147-leisurize-cloudservis-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/147-leisurize-cloudservis-sp-z-o-oPiotr Kubiczek, prezes zarządu:

 

 

O firmie
Firma Cloudserwis Ltd. powstała w 2011 roku jako spółka joint venture o kapitale szwajcarsko- brytyjskim. W roku 2012 wszystkie udziały zostały przejęte przez kapitał polski i od tego czasu spółka prowadzi działalność związaną z nowymi technologiami, aplikacjami mobilnymi, projektowaniem stron internetowych, przygotowaniem identyfikacji wizualnej, montażem filmów i tłumaczeniami.

O produkcie
Leisurize to prywatny concierge oferujący różnorodne sposoby spędzania wolnego czasu oraz pozwalający na zarezerwowanie dostępnych atrakcji. Aplikacja przedstawia użytkownikowi propozycje spędzenia wolnego czasu, np. w weekend, popołudniu, podczas wakacji lub innych podróży, dopasowane do jego zainteresowań lub potrzeb w danej chwili. Pozwala ona stworzyć plan wycieczki o dowolnej liczbie dni w dowolnym miejscu na świecie, wykupić u różnych operatorów wycieczki lub bilety na oferowane atrakcje, dzielić się doświadczeniami ze społecznością i oceniać odwiedzone miejsca. Leisurize posiada obszerną listę wycieczek różnych operatorów, od kursu narciarstwa, gotowania, paralotniarstwa, po rowerową wycieczkę do dżungli lub saniami na biegun.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Szkolenie przeprowadzone w ramach Polskiego Mostu Krzemowego w maju okazało się bardzo pomocne i pouczające. Wiedza przekazana przez mentorów podczas zajęć była bardzo merytoryczna i trudna do zdobycia na własną rękę. Brakowało jednak większej liczby zajęć praktycznych i interakcji podczas wykładów. Oczekuję od sesji mentorskich jeszcze większej liczby cennych wskazówek i pomocy przy określeniu właściwego kierunku rozwoju firmy w Stanach Zjednoczonych. Dzięki pozyskanym kontaktom liczę na poznanie wielu interesujących partnerów biznesowych i przygotowanie się do pozyskania inwestora oraz na przeniesienie firmy do Stanów Zjednoczonych.

Po programie akceleracyjnym

Uczestnictwo w projekcie wpłynęło na firmę bardzo pozytywnie. Trudno teraz szacować jak przyspieszy to rozwój firmy, ale nie ma wątpliwości, że program akceleracyjny zaowocował:
•    nowymi szansami na rozwój firmy na rynkach zagranicznych,
•    nowymi kontaktami z przedsiębiorcami i innymi podmiotami,
•    możliwościami, które otworzyły się przed firmą Cloudserwis, które zechcę wykorzystać,
•    wiedzą na temat amerykańskiego rynku, konkurencji, sposobów wchodzenia, prezentacji, nawiązywania kontaktów z partnerami.

Umiejętność prezentacji firmy w środowisku międzynarodowym (pitching, networking), rozmowy z inwestorami, negocjowanie umów, przyjmowanie krytyki i przekuwanie jej na bodziec kreatywny są to moim zdaniem umiejętności kluczowe dla osób planujących działalność w Dolinie Krzemowej, ponieważ ich brak jeszcze bardziej zmniejsza już z założenia niewielkie szanse na powodzenie przedsięwzięcia typu start-up.

 

 

]]>
Beneficjenci projektuMon, 10 Aug 2015 08:22:32 +0000
NEXTBUY (ISRM sp. z o.o.)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/134-nextbuy-isrm-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/134-nextbuy-isrm-sp-z-o-oMateusz Borowiecki, kierownik projektu i główny projektant systemu:

 

O firmie

Jesteśmy specjalistami w zarządzaniu i optymalizacji procesów zakupowych w dużych firmach. W ciągu ostatnich 3 lat zrealizowaliśmy ponad 170 projektów doradczych i wdrożeniowych w różnych krajach, np. w Austrii, Szwajcarii, Francji, Niemczech, Chinach i Hong-Kongu. Nasi eksperci mają dogłębną znajomość działań zakupowych, procesów produkcyjnych, struktur organizacyjnych, a także handlowego i technicznego know-how.

Podczas realizacji naszych projektów zauważyliśmy, że większość firm miała identyczne problemy zakupowe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć platformę zakupową NextBuy – zaprojektowaną przez kupców dla kupców.
 

O produkcie

System NextBuy jest innowacyjną platformą zakupową, która wspiera zarządzanie relacjami z dostawcami. Jest to rozwiązanie informatyczne dedykowane dla średnich i dużych firm, ale mogą korzystać z niego również mniejsze firmy chcące usprawnić proces realizowania przetargów i zamówień.
Platforma NextBuy należy do aplikacji typu e-procurement. Pozwala na elektroniczne zarządzanie wszystkimi etapami obsługi procesów zakupowych w przedsiębiorstwie prywatnym jak i w jednostkach sektora publicznego. NextBuy charakteryzuje się automatyzacją procesów zakupowych i obiegu dokumentów w firmie.

O Polskim Moście Krzemowym

Program spełnił swoją rolę jako akceleracja rozwoju firmy. Stworzył warunki do przemyślenia sposobu naszego funkcjonowania oraz skonfrontowania naszych planów z oczekiwaniami rynku USA. Program pozwolił też poznać wiele wartościowych osób (przede wszystkim innych przedsiębiorców) zarówno z Polski jak i USA.
Aktualne rezultaty naszego pobytu w Dolinie Krzemowej to:
- dobrze dopracowana prezentacja NEXTBUY skierowana do inwestorów,
- bardziej świadoma pozycja NEXTBUY w stosunku od konkurentów w USA, czego efektem jest zrozumienie naszych silnych stron oraz przygotowanie odpowiedniej komunikacji marketingowej,
- nowe kontakty biznesowe.

 

]]>
Beneficjenci projektuThu, 06 Aug 2015 12:04:01 +0000
TECH4FIT (Franchise Consulting Group S.A.)http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/141-tech4fit-franchise-consulting-group-s-ahttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/141-tech4fit-franchise-consulting-group-s-a 

 

O firmie
Głównym przedmiotem naszej działalności osób była do tej pory obsługa informatyczna i marketingowa największej w regionie sieci klubów fitness Pure Jatomi, obejmująca aż 8 krajów, w tym Turcję, Malezję i Indonezję. Obecnie przygotowujemy nową platformę Tech4fit, która składać się będzie z części hardware i software – obu korzystających z urządzeń geolokalizacyjnych iBeacon. Dodatkowo, moduł software – aplikacja głosowa – korzystać będzie z technologii Language Decoder (autorstwa Fido Labs Inc.), która pozwala na inteligentną analizę języka naturalnego. Rozwiązanie to zoptymalizuje szereg procesów biznesowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania fitness klubów.

O produkcie
Projekt Tech4fit to kompleksowy i automatyczny system wspierający procesy biznesowe związane z prowadzeniem klubu sportowego. Rozwiązanie dzieli się na trzy zsynchronizowane moduły: oprogramowanie internetowe, aplikacja mobilna oraz hardware - narzędzia geolokalizacyjne iBeacons wykorzystujące technologię BLE (Bluetooth Low Energy). Aplikacja ta zastępuje pracę kilku systemów działających w klubie fitness, lub może zostać z tymi systemami zintegrowana, znacząco usprawniając procesy biznesowe wewnątrz klubu. Pozwala to na lepsze wykorzystanie zasobów, a także optymalizację kosztów oraz efektywne zarządzanie członkami klubu.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym
Udział w Projekcie jest kluczowy dla naszej firmy - umożliwi bowiem pozyskanie
kapitału niezbędnego do stworzenia oraz wprowadzenia platformy Tech4Fit na duży, rozwinięty rynek Stanów Zjednoczonych. Jest to kluczowe z punktu widzenia powodzenia całości przedsięwzięcia.

Po programie akceleracyjnym

Największe korzyści przyniósł firmie III etap projektu. Udział w szkoleniach, konsultacjach doradczych i mentorskich z wybranymi specjalistami pozwolił na szczegółowe zapoznanie się ze specyfiką prowadzenia działalności i podejmowania współpracy gospodarczej na rynku Stanów Zjednoczonych. Uczestnictwo w sesjach prezentacyjnych dla inwestorów i partnerów umożliwiło z kolei liczne kontakty z amerykańskimi firmami - potencjalnymi klientami naszej firmy.

]]>
Beneficjenci projektuFri, 07 Aug 2015 08:50:52 +0000
VAZCO Michał Zacherhttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/145-vazco-michal-zacherhttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/145-vazco-michal-zacherMichał Zacher, prezes:

 

 

O firmie
Jesteśmy zespołem 12 programistów skupionych na tworzeniu oprogramowania w technologii Meteor, obecnie przestawiającym działalność na tworzenie własnych projektów. Mamy dwa lata doświadczenia pracy w Meteor, oraz 6 lat doświadczenia pracy z Open-Source'ową platformą do tworzenia sieci społecznościowych, Elgg. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie do stworzenia społeczności wokół naszej nowej architektury.

O produkcie
Technologia Meteor wymaga kodowania 80% funkcjonalności nowej strony, dając jedynie 20% kodu „out of the box”. Chcemy odwrócić te proporcje. Nasza architektura zwiększa możliwość ponownego użycia kodu, zmniejsza czas potrzebny na implementację oraz ułatwia utrzymywanie kodu. Oferujemy progamistom Meteora elastyczne narzędzie do szybkiego tworzenia prototypów aplikacji, które następnie łatwo mogą zostać przekształcone w aplikacje produkcyjne, bez utraty dobrej struktury kodu. Planujemy monetyzować rozwiązanie za pomocą usług premium oferowanych naszym klientom, oraz programom revenue sharing z firmami hostingowymi.


O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Nasze doświadczenia ze strony polskiej do tej pory były bardzo dobre. Byliśmy zaskoczeni profesjonalizmem oraz celnością programu. Nasze doświadczenia ze stroną amerykańską są nieco gorsze. Na obozie przygotowawczym mentor nie dał nam wielu cennych uwag do projektu podczas rozmów bezpośrednich. Nowych uczestników przestrzegłbym, by podczas rozmów z mentorami od pierwszego dnia przychodzili z własnym planem takich rozmów. Konferencje były natomiast bardzo trafne.

Po programie akceleracyjnym

Oceniamy bardzo dobrze wpływ programu PMK na rozwój naszej firmy na wielu płaszczyznach - rozpoczynając od kontaktów i przydatnych porad od firm uczestniczących w programie, poprzez modyfikację naszej strategii wyjścia na rynek USA, oraz zdobycie nowych umiejętności. Szacujemy, że program szybko się zwróci. W krótkim terminie zwrot nastąpi dzięki modyfikacji marketingu oraz przez wprowadzenie usprawnień sugerowanych przez uczestników programu, mentorów, oraz nasze kontakty. W dłuższym terminie zdobyta wiedza i kontakty pozwolą nam szybko i skutecznie wypromować nasz produkt.
Nabyte umiejętności bardzo przydatne z punktu widzenia firmy:
•    sposoby badania rynku USA
•    szkolenie w rozmowie z potencjalnymi partnerami
•    zrozumienie specyfiki rynku amerykańskiego
•    tworzenie planów monetyzacji, określanie rentowności.

 

]]>
Beneficjenci projektuMon, 10 Aug 2015 08:13:43 +0000
ZMORPH sp. z o.o.http://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/138-zmorph-sp-z-o-ohttp://mostkrzemowy.parp.gov.pl/pl/12-beneficjenci-projektu-ii-etap/138-zmorph-sp-z-o-oPiotr Wąsowski, wiceprezes:

 

O firmie
Zmorph sp z o.o. powstała w 2013 r. Obecnie ma ona już 25 pracowników. Plany rozwojowe obejmują: stworzenie nowej, bardziej zaawansowanej wersji maszyny - personalnego fabrykatora - bazującej na nowym oprogramowaniu i elektronice. Powstanie kilka nowych końcówek narzędziowych do pracy w innowacyjnych technikach stworzonych dla potrzeb medycznych i przemysłu precyzyjnego Wsparcie funduszy UE (Paszport do Eksportu) pozwoliło na międzynarodową ekspozycję marki na wielu targach technologicznych w Europie i na świecie. Produkt od samego początku jest sprzedawany na arenie międzynarodowej i został bardzo dobrze przyjęty.

O produkcie
ZMorph to innowacyjne urządzenie do cyfrowej fabrykacji (materializacji) obiektów, wykorzystujące wiele materiałów i procesów produkcyjnych. Bez problemu mieści się na biurku i pozwala wytwarzać rzeczy według własnego pomysłu z użyciem specjalnych i łatwo wymiennych końcówek narzędziowych. Wielofunkcyjność drukarki umożliwiają m.in.: ekstrudery do plastików, czekolady i ceramiki lub dremel, który zamienia ZMorpha w małą maszynę CNC. Firma rozwija własne oprogramowanie o nazwie Voxelizer, które umożliwia proste drukowanie z modeli STL, a do reprezentacji obiektów używa voxeli – trójwymiarowych pikseli. Voxelizer jest kompatybilny z medycznymi formatami zapisu danych, więc można drukować wprost ze skanów MRI.

ZMorph personal fabricator at 3D Print Show London from ZMorph3d on Vimeo.O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Dotychczasowy udział w Polskim Moście Krzemowym składa się z samych pozytywnych doświadczeń, które dobrze przygotowują nas do wyjazdu i uczestnictwa w programach akceleracyjnych w Dolinie Krzemowej. Mamy bardzo wysokie oczekiwania względem projektu i mamy nadzieję, że szkolenia, w których weźmiemy udział oraz nawiązane kontakty pomogą nam w ekspansji na rynku USA.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny pomógł nam w rozwoju firmy, natomiast na konkretne efekty i szczegółową ocenę należy poczekać jeszcze kilka tygodni lub miesięcy, ponieważ  jest on tylko wstępem do projektów i prac, które zaczęliśmy będąc w Dolinie Krzemowej. Ciężko w obecnej chwili ocenić jego wpływ na rozwój ZMorpha ale z pewnością był on bardzo pomocny w naszych działaniach.
W kontekście rozwoju strategii marketingowej, udało nam się bardziej klarownie i spójnie opisać segmenty rynku, znaleźć odpowiednią niszę i ukierunkować działania firmy tak, by zostać liderem poszczególnego z nich. Wypracowaliśmy koncepcje, o które postaramy się oprzeć kolejne działania marketingowe  w Stanach Zjednoczonych.

]]>
Beneficjenci projektuFri, 07 Aug 2015 08:17:21 +0000