Piotr Kubiczek, prezes zarządu:

 

 

O firmie
Firma Cloudserwis Ltd. powstała w 2011 roku jako spółka joint venture o kapitale szwajcarsko- brytyjskim. W roku 2012 wszystkie udziały zostały przejęte przez kapitał polski i od tego czasu spółka prowadzi działalność związaną z nowymi technologiami, aplikacjami mobilnymi, projektowaniem stron internetowych, przygotowaniem identyfikacji wizualnej, montażem filmów i tłumaczeniami.

O produkcie
Leisurize to prywatny concierge oferujący różnorodne sposoby spędzania wolnego czasu oraz pozwalający na zarezerwowanie dostępnych atrakcji. Aplikacja przedstawia użytkownikowi propozycje spędzenia wolnego czasu, np. w weekend, popołudniu, podczas wakacji lub innych podróży, dopasowane do jego zainteresowań lub potrzeb w danej chwili. Pozwala ona stworzyć plan wycieczki o dowolnej liczbie dni w dowolnym miejscu na świecie, wykupić u różnych operatorów wycieczki lub bilety na oferowane atrakcje, dzielić się doświadczeniami ze społecznością i oceniać odwiedzone miejsca. Leisurize posiada obszerną listę wycieczek różnych operatorów, od kursu narciarstwa, gotowania, paralotniarstwa, po rowerową wycieczkę do dżungli lub saniami na biegun.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Szkolenie przeprowadzone w ramach Polskiego Mostu Krzemowego w maju okazało się bardzo pomocne i pouczające. Wiedza przekazana przez mentorów podczas zajęć była bardzo merytoryczna i trudna do zdobycia na własną rękę. Brakowało jednak większej liczby zajęć praktycznych i interakcji podczas wykładów. Oczekuję od sesji mentorskich jeszcze większej liczby cennych wskazówek i pomocy przy określeniu właściwego kierunku rozwoju firmy w Stanach Zjednoczonych. Dzięki pozyskanym kontaktom liczę na poznanie wielu interesujących partnerów biznesowych i przygotowanie się do pozyskania inwestora oraz na przeniesienie firmy do Stanów Zjednoczonych.

Po programie akceleracyjnym

Uczestnictwo w projekcie wpłynęło na firmę bardzo pozytywnie. Trudno teraz szacować jak przyspieszy to rozwój firmy, ale nie ma wątpliwości, że program akceleracyjny zaowocował:
•    nowymi szansami na rozwój firmy na rynkach zagranicznych,
•    nowymi kontaktami z przedsiębiorcami i innymi podmiotami,
•    możliwościami, które otworzyły się przed firmą Cloudserwis, które zechcę wykorzystać,
•    wiedzą na temat amerykańskiego rynku, konkurencji, sposobów wchodzenia, prezentacji, nawiązywania kontaktów z partnerami.

Umiejętność prezentacji firmy w środowisku międzynarodowym (pitching, networking), rozmowy z inwestorami, negocjowanie umów, przyjmowanie krytyki i przekuwanie jej na bodziec kreatywny są to moim zdaniem umiejętności kluczowe dla osób planujących działalność w Dolinie Krzemowej, ponieważ ich brak jeszcze bardziej zmniejsza już z założenia niewielkie szanse na powodzenie przedsięwzięcia typu start-up.