Piotr Wąsowski, wiceprezes:

 

O firmie
Zmorph sp z o.o. powstała w 2013 r. Obecnie ma ona już 25 pracowników. Plany rozwojowe obejmują: stworzenie nowej, bardziej zaawansowanej wersji maszyny - personalnego fabrykatora - bazującej na nowym oprogramowaniu i elektronice. Powstanie kilka nowych końcówek narzędziowych do pracy w innowacyjnych technikach stworzonych dla potrzeb medycznych i przemysłu precyzyjnego Wsparcie funduszy UE (Paszport do Eksportu) pozwoliło na międzynarodową ekspozycję marki na wielu targach technologicznych w Europie i na świecie. Produkt od samego początku jest sprzedawany na arenie międzynarodowej i został bardzo dobrze przyjęty.

O produkcie
ZMorph to innowacyjne urządzenie do cyfrowej fabrykacji (materializacji) obiektów, wykorzystujące wiele materiałów i procesów produkcyjnych. Bez problemu mieści się na biurku i pozwala wytwarzać rzeczy według własnego pomysłu z użyciem specjalnych i łatwo wymiennych końcówek narzędziowych. Wielofunkcyjność drukarki umożliwiają m.in.: ekstrudery do plastików, czekolady i ceramiki lub dremel, który zamienia ZMorpha w małą maszynę CNC. Firma rozwija własne oprogramowanie o nazwie Voxelizer, które umożliwia proste drukowanie z modeli STL, a do reprezentacji obiektów używa voxeli – trójwymiarowych pikseli. Voxelizer jest kompatybilny z medycznymi formatami zapisu danych, więc można drukować wprost ze skanów MRI.

ZMorph personal fabricator at 3D Print Show London from ZMorph3d on Vimeo.O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Dotychczasowy udział w Polskim Moście Krzemowym składa się z samych pozytywnych doświadczeń, które dobrze przygotowują nas do wyjazdu i uczestnictwa w programach akceleracyjnych w Dolinie Krzemowej. Mamy bardzo wysokie oczekiwania względem projektu i mamy nadzieję, że szkolenia, w których weźmiemy udział oraz nawiązane kontakty pomogą nam w ekspansji na rynku USA.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny pomógł nam w rozwoju firmy, natomiast na konkretne efekty i szczegółową ocenę należy poczekać jeszcze kilka tygodni lub miesięcy, ponieważ  jest on tylko wstępem do projektów i prac, które zaczęliśmy będąc w Dolinie Krzemowej. Ciężko w obecnej chwili ocenić jego wpływ na rozwój ZMorpha ale z pewnością był on bardzo pomocny w naszych działaniach.
W kontekście rozwoju strategii marketingowej, udało nam się bardziej klarownie i spójnie opisać segmenty rynku, znaleźć odpowiednią niszę i ukierunkować działania firmy tak, by zostać liderem poszczególnego z nich. Wypracowaliśmy koncepcje, o które postaramy się oprzeć kolejne działania marketingowe  w Stanach Zjednoczonych.