Mateusz Borowiecki, kierownik projektu i główny projektant systemu:

 

O firmie

Jesteśmy specjalistami w zarządzaniu i optymalizacji procesów zakupowych w dużych firmach. W ciągu ostatnich 3 lat zrealizowaliśmy ponad 170 projektów doradczych i wdrożeniowych w różnych krajach, np. w Austrii, Szwajcarii, Francji, Niemczech, Chinach i Hong-Kongu. Nasi eksperci mają dogłębną znajomość działań zakupowych, procesów produkcyjnych, struktur organizacyjnych, a także handlowego i technicznego know-how.

Podczas realizacji naszych projektów zauważyliśmy, że większość firm miała identyczne problemy zakupowe. Dlatego postanowiliśmy stworzyć platformę zakupową NextBuy – zaprojektowaną przez kupców dla kupców.
 

O produkcie

System NextBuy jest innowacyjną platformą zakupową, która wspiera zarządzanie relacjami z dostawcami. Jest to rozwiązanie informatyczne dedykowane dla średnich i dużych firm, ale mogą korzystać z niego również mniejsze firmy chcące usprawnić proces realizowania przetargów i zamówień.
Platforma NextBuy należy do aplikacji typu e-procurement. Pozwala na elektroniczne zarządzanie wszystkimi etapami obsługi procesów zakupowych w przedsiębiorstwie prywatnym jak i w jednostkach sektora publicznego. NextBuy charakteryzuje się automatyzacją procesów zakupowych i obiegu dokumentów w firmie.

O Polskim Moście Krzemowym

Program spełnił swoją rolę jako akceleracja rozwoju firmy. Stworzył warunki do przemyślenia sposobu naszego funkcjonowania oraz skonfrontowania naszych planów z oczekiwaniami rynku USA. Program pozwolił też poznać wiele wartościowych osób (przede wszystkim innych przedsiębiorców) zarówno z Polski jak i USA.
Aktualne rezultaty naszego pobytu w Dolinie Krzemowej to:
- dobrze dopracowana prezentacja NEXTBUY skierowana do inwestorów,
- bardziej świadoma pozycja NEXTBUY w stosunku od konkurentów w USA, czego efektem jest zrozumienie naszych silnych stron oraz przygotowanie odpowiedniej komunikacji marketingowej,
- nowe kontakty biznesowe.