Daniel Arak, dyrektor ds. rozwoju biznesu:

 

O firmie
ITMAGINATION dostarcza dedykowane oprogramowanie oraz rozwiązania Business Intelligence dla międzynarodowych organizacji działających m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej oraz Azji. Spółka specjalizuje się w outsourcingu konsultantów i zespołów IT w modelach on-shore i off-shore. Zespół ponad 200 specjalistów realizuje kompleksowe projekty utrzymania i rozwoju globalnych systemów IT dla takich firm jak: IGT, MARS, Skanska, DNB, BGŻ BNP Paribas. W 2014 roku ITMAGINATION zajęło 3 miejsce w rankingu firmy Deloitte prezentującym najszybciej rozwijające się firm IT w Polsce.

O produkcie
Usługi zarządzania aplikacjami oraz środowiskami systemowymi (Managed Services), a także outsourcing konsultantów IT w modelu offshoring.
Managed Services:
•    Rozwój i utrzymanie aplikacji biznesowych - kompleksowe usługi dla aplikacji własnych oraz aplikacji trzecich.
•    Zarządzanie infrastrukturą IT - kompleksowe zarządzanie infrastrukturą klasyczną, Private, Public oraz Hybrid Cloud.
•    Help Desk dla użytkowników - zapewnienie I i II linii wsparcia dla usług i aplikacji biznesowych.
Outsourcing:
•    Outsourcing konsultantów IT - wynajem wykwalifikowanych konsultantów IT do pracy w zespole Klienta (zdalnie) na określony czas.
•    Team Leasing - wynajem całego zespołu IT do realizacji projektu informatycznego wraz z kierownikiem projektu.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Z naszej perspektywy udział w projekcie Polski Most Krzemowy to bardzo duże wsparcie dla polskich firm, które planują ekspansję na rynku USA. Projekt pozwala na nawiązanie relacji biznesowych z partnerami z Doliny Krzemowej, a dzięki szkoleniom i warsztatom pozwala na poznanie specyfiki rynku amerykańskiego oraz wymagań klientów.

Po programie akceleracyjnym

Udział w projekcie umożliwia nam rozwój usług związanych z offshoringiem IT. Poprzez uczestnictwo w projekcie będziemy mogli zaistnieć na amerykańskim rynku i umożliwić firmom z USA dostęp do doświadczonych i kompetentnych specjalistów IT. Pozwoli to na kontynuację dynamicznego wzrostu przychodów ITMAGINATION oraz zwiększenie udziału eksportu.
Niezwykle ważna była możliwość skonfrontowania swojej wizji biznesu z potrzebami najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie podczas konferencji technologicznych.