Wojciech Babiński, prezes zarządu:

 

O firmie
Spółka Aquatech działa w branży szeroko rozumianej ochrony środowiska. Jesteśmy producentem małych i średnich oczyszczalni przydomowych. Firmę tworzą pracownicy z ponad 15-letnim doświadczeniem. Wszystkie nasze technologie oczyszczania ścieków są certyfikowane w Unii Europejskiej. Nasze oczyszczalnie dostępne są w 14 krajach świata - m.in. w Wielkiej Brytanii, Mongolii, Włoszech, Islandii, Hiszpanii. Zostaliśmy też docenieni przez ministerstwo Środowiska RP - jesteśmy jedynym dwukrotnym laureatem programu GreenEvo, promującego poza granicami Polski najbardziej innowacyjne zielone technologie.  

O produkcie
Dla domów jedno- i wielorodzinnych - wszędzie tam, gdzie niemożliwe lub bardzo kosztowne jest podłączenie budynków do sieciowej kanalizacji sanitarnej - oferujemy indywidualne oczyszczalnie ścieków. Nasze oczyszczalnie są proste w obsłudze i posiadają wysoką skuteczność oczyszczania w długim okresie czasu. Wszystkie elementy oczyszczalni są umieszczone wewnątrz zbiornika, zaś proces technologiczny przebiega automatycznie z minimalną kontrolą użytkownika. Bardzo ważna jest możliwość adaptacji technologii do zbiorników produkowanych lokalnie.
Oczyszczalnie produkcji Aquatech mają neutralny wpływ na środowisko. Mogą być zainstalowane w każdych warunkach gruntowych i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika (w przeciwieństwie do ofert konkurencji).
Oczyszczalnie Aquatech pracują w każdych warunkach klimatycznych. Przykładem są: Islandia, Norwegia (klimat zimny i suchy), jak też Papua Nowa Gwinea, Nigeria (klimat gorący, suchy), czy Mongolia (-50 °C do +40 °C).O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym
Wzięliśmy udział w Polskim Moście Krzemowym z premedytacją. Planowaliśmy wejść na rynek amerykański ponieważ jest to (dla każdej branży) największy na świecie rynek. Polski Most Krzemowy może nam w tym pomóc - dając swoją wiedzę i kontakty po tamtej stronie oceanu. Próby samodzielnego zdobycia rynku amerykańskiego można przyrównać do chodzenia po polu minowym bez wykrywacza metalu. Polski Most Krzemowy daje nam narzędzie do bezpiecznego poruszania się tam.

Po programie akceleracyjnym

Bardzo pozytywna ocena wpływu projektu na firmę. Mamy plan otworzenia spółki w USA, stworzenia tam oddziału firmy. Pierwotnie zastanawiałem się, czy warto brać udział w programie (ze względu na fakt, że jestem z branży CleanTech, a nie IT/ICT), jednak po pobycie w Dolinie widzę, że gdybym nie pojechał tam, popełniłbym jeden z największych błędów mojego życia.
Nawiązaliśmy kontakty z potencjalnie zainteresowanymi VC i business angels oraz z trzema doradcami z sektora CleanTech. Stworzyliśmy strategię rozwoju produktu i spółki na rynku amerykańskim w roku 2016 oraz tzw. roadmap dla następnych działań spółki związanych z otworzeniem podmiotu w USA. Była to bardzo dobra szkoła efektywnej pracy w stresie i w krótkim czasie.