Bartosz Rychlicki, właściciel:

 

O firmie

Firma Weniger Software House stoi za startupem o nazwie Quantum Lab. Mierzymy i analizujemy ludzkie emocje. W odpowiedzi na konkretne potrzeby biznesowe tworzymy produkty w oparciu o warstwę emocjonalną. Stworzyliśmy mobilną aplikację „How Are You" do pomiaru nastroju w zastosowaniach medycznych i terapeutycznych oraz technologię o nazwie „Xpress Engine" pozwalającą na odczytywanie w czasie rzeczywistym ludzkich emocji z twarzy za pomocą zwykłej kamery.

 O produkcie

Xpress Engine to program stworzony do rozpoznawania emocji na podstawie zmian mimicznych. Powstał dzięki wiedzy z obszarów informatyki afektywnej, która łączy osiągnięcia informatyki, psychologii oraz nauki zajmującej się analizą działania mózgu i umysłu (kognitywistki). Pięć podstawowych emocji: radość, złość, obrzydzenie, smutek, zaskoczenie jest wyrażanych przez ludzi w ten sam sposób, a Xpress Engine potrafi je rozpoznawać z dokładnością do 91%, analizując twarz badanej osoby. Do działania Xpress Engine potrzebna jest podstawowa kamera w laptopie lub smartfonie i dostęp do Internetu. Aktualnie silnik XE stosowany jest w platformie ELLEN, która wspiera badanie emocji konsumentów w obszarze marketingu i reklamy.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Beneficjent jest zadowolony z przebiegu PMK.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny pomógł nam osiągnąć strategiczny cel, czyli pozyskanie partnera, który reprezentowałby naszą firmę w US. Udało nam się pozyskać aż trzy takie osoby: w Kalifornii, w Nowym Jorku oraz w Chinach, dlatego wpływ programu na rozwój firmy oceniamy bardzo dobrze. Istotne jest jednak, aby nie traktować programu jako złotego środka do celu, a jedynie jako pomoc trenerską i wsparcie. Trzeba wiedzieć, co chce się osiągnąć i tak pokierować mentorami, aby pomogli nam to dostarczyć. Na szczęście, dzięki poprzednim doświadczeniom z programami akceleracyjnymi, byliśmy na to przygotowani.