Kamil Rogiński, prezes zarządu:

 

O firmie

Jesteśmy startupem technologicznym z doświadczeniem w tworzeniu produktów na rynku B2B w modelu SaaS. W przeszłości z sukcesem zbudowaliśmy jeden z bardziej zaawansowanych produktów telefonii w chmurze na rynku skandynawskim - Oyatel. Serwis obecnie posiada 10 000 użytkowników oraz 2,5 mln EUR przychodu rocznie. Po wykupieniu firmy przez grupę TFSO, na początku 2013 roku zakończyliśmy współpracę z Oyatel. Wykorzystując naszą wiedzę z zakresu technologii oraz rynku telekomunikacyjnego, postanowiliśmy stworzyć własny produkt.

 O produkcie

Confr ("con-fer") jest prostą i niezawodną aplikacją do telekonferencji. Pozwala na stworzenie międzynarodowego grupowego połączenia telefonicznego w cenie połączenia lokalnego. Uczestnicy dołączają się automatycznie z dowolnego telefonu bez potrzeby wprowadzania numerów ID czy PIN. Stabilne połączenie głosowe z dowolną liczbą osób w kilka sekund bez potrzeby połączenia internetowego. Confr jest już regularnie używany przez konsultantów, uniwersytety i specjalistów na czterech kontynentach.

O Polskim Moście Krzemowym

Największe oczekiwania wiążemy z pozyskaniem wiedzy oraz przygotowaniem strategii wejścia na rynek USA. Wiążemy duże nadzieje ze współpracą z mentorami, dzięki którym będziemy w stanie zweryfikować model biznesowy, oraz przygotujemy strategię marketingowo-sprzedażową. Chcemy również skorzystać z pomocy w networkingu oraz znalezieniu odpowiednich partnerów strategicznych lub inwestorów. Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć skuteczne działania sprzedażowe na rynku USA oraz stworzyć skalowalny proces pozyskiwania użytkowników.

 

listopad 2014 r.