Piotr Oleszkiewicz, właściciel:

 

O firmie

SentiNode jest integratorem systemów z silnym zapleczem w zakresie bezpieczeństwa informacji. Firma jest partnerem wiodących w swoich sektorach producentów takich jak McAfee, Intel czy Microsoft. Zajmuje się również budową aplikacji na zamówienie. Właściciel firmy, Piotr Oleszkiewicz, jest mgr inż. informatyki (Politechnika Wrocławska), posiada dyplom MBA (Franklin University, OH, USA), jest również członkiem Mensy. Połączenie obu specjalizacji pozwoliło mu zdobyć wiedzę o możliwościach wykorzystania rozwiązań informatycznych dla rozwoju biznesu. Od 1996 roku związany z działalnością informatyczną i bezpieczeństwem IT, wykładowca na wielu międzynarodowych konferencjach z zakresu bezpieczeństwa IT.

 O produkcie

Revealo to innowacyjna platforma umożliwiająca odnajdowanie zagubionych lub skradzionych przedmiotów, jak również zaginionych osób. Cechą wyróżniającą rozwiązanie na rynku jest połączenie niskiej ceny i możliwości zasilania baterią zegarkową nawet przez rok (charakterystycznych dla rozwiązań opierających się o technologie Bluetooth Low Energy) z pełną prywatnością, jaką dotychczas zapewniały jedynie rozwiązania oparte o GPS/GSM. Stworzoną i opatentowaną technologię można wykorzystać ponadto dla zwiększenia poziomu prywatności użytkowników przenośnej elektroniki czy rozwiązań IoT.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Polski Most Krzemowy wydaje się mi jednym z najlepiej zorganizowanych i najsensowniejszych projektów realizowanych przez PARP. Trzyetapowy model realizacji Mostu Krzemowego, szkolenie -> bootcamp (wyjątkowo ciekawy i udany) -> program akceleracyjny jest bardzo dobrze dopasowany do realizacji innowacyjnych przedsięwzięć i mógłby być z powodzeniem zastosowany w innych projektach, minimalizując ilość biurokracji, a maksymalizując innowacyjność. Liczę na udany pobyt w Dolinie Krzemowej i nawiązanie tam wielu wartościowych kontaktów.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny umożliwił skokowe wręcz przyspieszenie realizowanych w firmie projektów, możliwość pozyskania środków od funduszy VC operujących na rynku USA, co z kolei umożliwi uzyskanie znaczącej pozycji na rynku zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.
Dzięki udziałowi w programie akceleracyjnym udało się opracować spójną strategię wejścia na rynek USA, włączając w to ochronę praw intelektualnych oraz strategię zmierzającą do uzyskania niezbędnych na ten cel środków ze strony inwestorów. Firma pozyskała również umiejętności w zakresie pozyskiwania środków drogą crowdfundingu.
Projekt uznaję za niezmiernie udany, a osiągnięte efekty za przekraczające moje oczekiwania. Jest wysoce prawdopodobne, że dzięki udziałowi w programie akceleracyjnym firmie uda się w przeciągu roku osiągnąć cele, jakie były zaplanowane na kilka kolejnych lat.