Piotr Przewrocki, partner:

 

O firmie

Fineus Przewrocki Spółka Jawna (wcześniej Talento Consulting Przewrocki Sp. jawna) powstała w 2008 roku. Firmę stanowi zespół o unikalnym doświadczeniu potwierdzonym sukcesami w restrukturyzacji i controllingu przedsiębiorstw, w projektowaniu i wdrażaniu projektów informatycznych oraz w systemach BI (Business Intelligence). Firma działa w obszarze tworzenia oprogramowania, e-controllingu finansowego i analizy danych. Główną usługą jest FINEUS- rozbudowany system służący do przeprowadzania controllingu finansowego w przedsiębiorstwach, jeden z pierwszych systemów tego typu w Europie. Spółka posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu działalności na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje usługi na rynku Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

 O produkcie

CosmeticScan to aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie, czy planowany do zakupu kosmetyk nie spowoduje u nich podrażnienia skóry, czy nie są na niego uczuleni. Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć swój własny profil uwzględniający tolerowane przez niego substancje w składzie kosmetyków. Użytkownik otrzyma kompletny wykaz składników z opisem ich działania wraz ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do stosowania. Świadczenie usługi indywidualnym użytkownikom pozwoli także na zgromadzenie wielkiej ilości danych, które wykorzystane będą przy tworzeniu specjalistycznych raportów dla firm kosmetycznych. Aplikacja pozwoli lepiej rozpoznać zapotrzebowanie grupy docelowej rynku kosmetycznego i poszerzy bazę wiadomości o użytkownikach kosmetyków.

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Celem udziału w projekcie jest wejście firmy na rynek amerykański. Dokładnie zaplanowana strategia marketingowa jest jednym z elementów, które mają zapewnić odpowiednią sprzedaż produktu. Firma potrzebuje jednak osób, których doświadczenie i znajomość rynku pomoże we wprowadzeniu jej usługi na rynek USA. Ważne będzie także dla nas pozyskanie kontaktów, potencjalnych partnerów i inwestorów. Dotychczasowe dobre doświadczenia z udziału w projekcie PMK dają nadzieję na zrealizowanie tych planów z sukcesem.

Po programie akceleracyjnym

Program akceleracyjny był pierwszym krokiem umożliwiającym kontakt z amerykańskimi inwestorami. Trudno w tym momencie wyrokować, co do szans powodzenia w pozyskaniu inwestora dla spółki, ale nie można nie docenić uczestnictwa w projekcie.
Firma Fineus zyskała i wykorzystała szansę w zakresie zebrania i wprowadzenia uwag odnośnie samej aplikacji (bezpieczeństwo przechowywanych danych) oraz modelu biznesowego – sposobu monetyzacji pomysłu.