Piotr Prajsnar, prezes zarządu:

 

 O firmie

Cloud Technologies S.A. to spółka z segmentu nowych technologii, której działalność koncentruje się na usługach dostarczanych za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Najważniejszymi produktami są technologie przeznaczone dla rynku reklamy internetowej, które umożliwiają precyzyjne kierowanie kampanii reklamowych z wykorzystaniem profilowania behawioralnego. Cloud Technologies S.A. od 2012 roku jest notowana na rynku NewConnect organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. .

 O produkcie

behavioralengine.com to platforma zarządzania danymi (ang. Data Management Platform), która analizuje aktywność użytkowników na ponad 400.000 witryn internetowych. Na ich podstawie tworzone są anonimowe profile użytkowników, które mogą zostać użyte między innymi w modelu Real-Time Bidding oraz systemach klasy Big Data. behavioralengine.com posiada profile behawioralne dla ponad 20.000.000 użytkowników. Oznaczane są zainteresowania, intencje zakupowe oraz inne cechy behawioralne istotne dla reklamy internetowej oraz systemów rekomendacyjnych.

O Polskim Moście Krzemowym

W wyniku udziału w programie akceleracyjnym spółka mogła w szybki sposób zweryfikować swoje założenia odnośnie ekspansji w zakresie gier mobilnych na rynku USA. W wyniku konsultacji zaniechane zostały działania, które najprawdopodobniej nie przyniosłyby zamierzonych skutków, a zaoszczędzony w ten sposób czas został wykorzystany na budowanie alternatywnych kanałów dystrybucji gier mobilnych.