Grzegorz Oleksy, prezes

Paweł Mydło, specjalista ds. marketingu:

 

O firmie 

Firma Axence jest producentem oprogramowania do kompleksowego zarządzania sieciami komputerowymi.Rozwiązania Axence przeznaczone są dla firm oraz instytucji niezależnie od profilu ich działalności; posiadających sieci składające się zarówno z kilku, jak i z kilku tysięcy urządzeń. Nasze oprogramowanie odpowiada nie tylko na potrzeby administratorów sieci i specjalistów odpowiedzialnych za infrastrukturę i bezpieczeństwo IT, ale również kadry zarządzającej.Odnotowaliśmy już ponad 500 000 instalacji naszego oprogramowania na całym świecie i liczba ta stale się powiększa. Sprzedaż naszego oprogramowania prowadzimy zarówno sami, jak i przez sieć naszych Partnerów.

 O produkcie 

Flagowy produkt firmy Axence, oprogramowanie nVision, odpowiada na kluczowe potrzeby administratorów i oficerów bezpieczeństwa IT w zakresie monitorowania sieci oraz użytkowników, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, zdalnej pomocy technicznej, a także ochrony danych przed wyciekiem. Zarządom pozwala zaś optymalizować koszty obsługi infrastruktury informatycznej niezależnie od jej wielkości. Wysoką jakość rozwiązań Axence doceniają zarówno liderzy rynku, m.in. IBM, Miele czy Nestle, jak i międzynarodowe organizacje oraz media branżowe.

 

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Polski Most Krzemowy przede wszystkim pomógł nam w nawiązaniu wielu ciekawych kontaktów wśród polskich firm. Dodatkowo spotkania i szkolenia dały nam możliwość  lepszego poznania rynku i oczekiwań potencjalnych klientów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Po programie akceleracyjnym

Rezultatem działań podjętych dzięki udziałowi w Polskim Moście Krzemowym była ogólna zmiana koncepcji i podejścia do rynku amerykańskiego, począwszy od obranych celów sprzedażowych, poprzez branding i marketing. Cała strategia marketingowa uległa zmianie, nawet do tak elementarnych kwestii jak strona www, gdyż ten rynek jest zupełnie inny od europejskiego i wymaga specjalnego dostosowania.
Dodatkowym rezultatem jest modyfikacja i rozwój samego produktu pod kątem Stanów Zjednoczonych poprzez większą koncentrację na zwiększeniu bezpieczeństwa firmowych sieci informatycznych. Ponadto, dzięki pozytywnym opiniom ze strony inwestorów oraz po wynikającym z tego ukierunkowaniu działań, dziś jesteśmy otwarci na inwestycje i wiemy jak do nich doprowadzić.
Można tylko pochwalić program, który został przygotowany z należytą starannością, a przede wszystkim frontem do firm.