Artur Studziński, właściciel:

 

O firmie 

Kolektyw kreatywny ARBUZZ skupia świeże i soczyste umysły. Projektujemy i wdrażamy nowatorskie technologie do generowania i przetwarzania obrazu. Dzięki własnym rozwiązaniom możemy personalizować technologie pod konkretne potrzeby. Proponujemy oryginalne projekty powstające przy udziale programistów, web designerów, kreatorów 3D, techników obrazu, muzyków i scenografów. Wszystkie realizacje wspieramy działaniami z zakresu szeroko rozumianego marketingu, PR i reklamy. Proponujemy także organizację zaplecza technicznego i kompleksową obsługę wydarzeń.

 O produkcie 

ARBUZZ tworzy aplikację, który umożliwi konsumentom wirtualne przymierzanie ubrań na ekranie swojego telewizora i ich zakup online. Chcemy ułatwić i uatrakcyjnić zakupy odzieży. W tradycyjnych sklepach pochłaniają one wiele czasu i energii, z kolei przy kupowaniu ubrań on-line użytkownik musi zazwyczaj przejrzeć wiele serwisów sklepowych, produkty bywają źle wyeksponowane i, co najważniejsze, konsument nie ma możliwości przymierzenia stroju. Aby móc ocenić zakup, musi poczekać na jego dostawę, a w razie uwag odsyła go z powrotem, kosztem czasu i dodatkowych pieniędzy. Aż 25% ubrań zakupionych online jest zwracanych i jest to jeden z większych kosztów, jakie ponoszą marki. Wierzymy, że nasza aplikacja będzie w stanie poprawić i tę sytuację. Aplikacja pozwala nałożyć model 3D ubrania na wyświetlany na ekranie telewizora obraz HD użytkownika. Ponieważ do swojego działania wykorzystuje ona kamery głębi (np. Kinect), użytkownik może się swobodnie poruszać w trakcie korzystania z niej. Aplikacja jest również w stanie automatycznie dostosować rozmiar do przymierzanego ubrania.

Virtual Fitting Room from ARBUZZ on Vimeo.

 

O Polskim Moście Krzemowym

Po obozie przygotowawczym

Projekt oceniam bardzo pozytywnie. W trakcie szkoleń otrzymałem wiele praktycznych rad, które wykorzystuję w mojej codziennej działalności biznesowej. Bardzo pozytywnie oceniam też osoby prowadzące projekt z ramienia PARP. Chciałbym częściej spotykać osoby nastawione tak bardzo pro-przedsiębiorca w administracji państwowej.

Po programie akceleracyjnym
Oceniam, że udział w programie miał bardzo pozytywny wpływ na rozwój firmy. Dzięki rozmowom z ekspertami dokonaliśmy pogłębionej analizy rynkowej i analizy modelu biznesowego dla komercjalizacji aplikacji wirtualnej przymierzalni. Eksperci pomogli nam w przygotowaniu strategii wejścia na rynek i wyborze najlepszego modelu biznesowego. Udało nam się rozpocząć rozmowy potencjalnymi inwestorami i dużymi partnerami biznesowymi, które są kontynuowane po powrocie do Polski. Celem, jaki sobie założyłem składając wniosek o uczestnictwo w projekcie, było pozyskanie inwestora, co pozwoli przyspieszyć prace nad rozwojem wirtualnej przymierzalni. Z pewnością osiągnięcie tego celu po wizycie w Dolinie Krzemowej jest bliższe, chociażby, dlatego, że po prezentacjach i rozmowach z inwestorami większość z nich zadeklarowała chęć prowadzenia dalszych rozmów.